ארדן הורה לסגור ערוץ טלוויזיה פלסטיני הפועל מישראל

השר לביטחון הפנים הסביר כי הערוץ פועל בחסות הרשות הפלסטינית ללא היתר וכי לא יאפשר "מתן דריסת רגל לרשות בשטחי המדינה״. ח"כ ג'בארין: ארדן מתנהג כמושל צבאי וסותם פיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, חתם אמש (חמישי) על צו האוסר על הפעלת ערוץ התקשורת הפלסטיני ״מוסאווא״, אשר ממומן על ידי הרשות הפלסטינית ופועל בתחומי מדינת ישראל. ״לא אאפשר שום פגיעה בריבונות של מדינת ישראל ומתן דריסת רגל לרשות הפלסטינית בשטחי המדינה״, הסביר ארדן את החלטתו, שתקפה לשישה החודשים הקרובים. היום הפסיק הערוץ את שידוריו.

כבר לפני כשנה חתם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מתוקף סמכותו על צו לסגירת ערוץ התקשורת ״פלסטין 48״. על פי מידע שהתקבל ממשטרת ישראל והשב״כ, הערוץ חזר לפעול תחת שם אחר ושמו שונה ל״מוסאווא״. מנהל ערוץ ״מוסאווא״ כיום ניהל עד לפני כשנה את ערוץ ״פלסטין 48״. תוכניות הערוץ מוקלטות לשידור בנצרת, ומשם הן מועברות לרמאללה לצורך עריכה.

צילומים בערוץ "פלסטין 48" בנצרת, בשנה שעברהצילום: גיל אליהו

השר לביטחון הפנים הסביר כי הוחלט לסגור את הערוץ משום שהוא פועל מטעמה וחסותה של הרשות הפלסטינית בתוך שטחי מדינת ישראל מבלי שניתן לכך היתר כנדרש בחוק. 

מרכז "אעלאם - מרכז התקשורת לקהילה הערבית־פלסטינית" מסר כי הוא "החלטתו של השר מעלה תמיהות רבות מאחר ותחנה זו פעלה במשך שישה חודשים בלי שום התייחסות מצידו של השר בנידון". עוד נמסר כי "החלטה זו של השר היא המשך ישיר להחלטות קודמות שמטרתן לפגוע במוסדות תקשורת פלסטינים ולהפר את זכויותיהם של עיתונאים פלסטינים".

ח״כ יוסף ג׳בארין (הרשימה המשותפת) אמר כי "השר ארדן מתנהג כמושל צבאי, ופועל ללא הפסקה לסתימת פיות ודיכוי חופש הביטוי. צעד זה הינו עוד צעד נקמני מבית היוצר של ממשלת הימין הקיצוני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ