אבות יהיו זכאים לחופשת לידה בת שישה ימים

החוק שאושר הערב במליאה ייכנס לתוקף באופן מיידי. המעסיקים יחויבו להעניק את החופשה לאבות כך ששלושה ימים יהיו על חשבון ימי מחלה והשאר על חשבון חופשה שנתית

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שתעניק לאבות חופשת לידה בת שישה ימים, כולל יום הלידה עצמו. החוק ייכנס לתוקף באופן מיידי. על פי ההצעה, המעסיקים יחויבו להעניק את החופשה לאבות הטריים כך ששלושה ימים מהחופשה יהיו על חשבון ימי מחלה והשאר על חשבון חופשה שנתית. כיום אין חובה לאפשר לעובד לצאת לחופשה כזאת והעובדים נשענים על רצונו הטוב של מעסיקם.

ההצעה, שאותה יזמה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) עברה במליאה פה אחד. לדברי זנדברג, החוק ישפיע על הוריהם של 170 אלף תינוקות מדי שנה. "השלב הבא יהיה להשוות את זכותם של העצמאים בנושא", אמרה.

השר זאב אלקין, בעצמו אב טרי, פעל לקדם את הצעת החוק בממשלה. לדבריו, "אני מברך על אישורו הסופי של החוק וגאה בתרומתי הצנועה לקידומו בממשלה. כאב טרי בעצמי, אין לי ספק שישנה חשיבות עצומה להמצאותו של האב בימיו הראשונים לאחר הלידה. החוק יסייע הן לאב ולאם והן לרך הנולד ולכן ראיתי לנכון לסייע לחברת הכנסת זנדברג לקדם את החוק. בנושאים כאלו חשובים אין קואליציה או אופוזציה, כולנו כאן יחד".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הסתייג מן החוק, אף שלא הצביע נגדו בסופו של דבר. "הצעת החוק תיצור אפליה בין העצמאים לשכירים ותגדיל את הפערים הקיימים ממילא בין בעלי העסקים הקטנים לשכירים", אמר. "הכנסת הזאת לא יכולה להפלות בין מעסיק לבין עצמאי וקראתי לא פעם לממשלה ולכנסת לא להרחיב את הפערים. לצערי היום הפער נהיה גדול יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ