המפכ"ל וראש אגף החקירות לא הגיעו לדיון בנושא "מסמך יצחקי" בכנסת

אל הדיון בוועדת הפנים בנושא איסוף חומרי המודיעין על הח"כים, שכבר נדחה לפני כשבוע לבקשת אלשיך, נשלחה דוברת המשטרה שלא בקיאה בפרטים. יו"ר הוועדה: "יהירות, זלזול וחוצפה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלשיך בירושלים, החודש

יו"ר וועדת הפנים חבר הכנסת דוד אמסלם ביטל את הדיון בנושא איסוף חומרים על אנשי ציבור שנקבע להיום משום שלטענתו מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, מתנהל ב"יהירות, זלזול וחוצפה" כשבחר לא להגיע לדיון ולא לשלוח בכיר מהארגון.

זו הפעם השנייה שדיון בנושא "מסמך יצחקי", שמכיל חומרי מודיעין על נבחרי ציבור, נדחה בגלל אי הגעת צמרת המשטרה. בפעם הקודמת, לפני כשבוע, הודיע המפכ"ל בלילה שלפני הדיון שהוא אינו מתכוון להגיע.

מני יצחקי, ארכיוןצילום: עופר וקנין

גם לדיון הנוסף שנקבע להיום אלשיך לא הגיע, ואף לא עדכן את הוועדה על כך מראש. גם ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי בחר שלא להגיע. דוברת המשטרה, ניצב משנה מירב לפידות, שהגיעה כנציגת המשטרה, אינה מכירה את הנושא משום שהיא חדשה בארגון ומדובר בתפקיד שאינו בכיר מספיק או מצוי בפרטי המסמך. 

"ביקשתי לזמן אותם והם לא הגיעו כרגיל", אמר אמסלם בפתח דבריו בוועדה. "זה גם הסיפור של המסמך כי המשטרה הגיעה לאן שהיא הגיעה בגלל זלזול וחוצפה. אין לי שום כוונה לנהל את הדיון בלי האנשים שאנחנו רוצים לנהל מולם את השיח ולא דרך דוברים. אני אבדוק מה אנחנו עושים עם הנושא הזה".

מהמשטרה נמסר כי "לצערנו, עקב אילוצי לו״ז לא יכלו ראש אגף החקירות והמודיעין והמפכ״ל להתפנות במועד קצר שכזה. כמובן שמפאת כבוד הכנסת המשטרה שלחה נציג בכיר- המשנה ליועמ״ש המשטרה, נצ״מ אלעזר כהנא, על מנת להעביר את התייחסות המשטרה ולענות על שאלות חברי הכנסת. צר לנו כי הדיון הסתיים כך וכפי שכבר הובהר מראש, נשמח לעמוד לרשות חברי הכנסת במועד מאוחר יותר ולהשיב על שאלותיהם, כמובן במגבלות המשפטיות הנוגעות להליכים המתקיימים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ