יחימוביץ: ההתנפלות על זועבי מאפשרת לרה"מ לכסות על כשלונו בטיפול בטרור

ראש הממשלה וח"כים מימין ומשמאל תקפו את ח"כ חנין זועבי בחריפות לאחר שכינתה את חיילי צה"ל רוצחים. ח"כ גליק: ייקח עוד שנים רבות לשקם את השפל אליו הורידו הח"כים את תדמית הכנסת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) מתחה היום (שבת) ביקורת על התפרעות הח"כים במליאת הכנסת בעת (הרשימה המשותפת), ואמרה כי "ההתנפלות, הקללות ותוכניות המיגור על חברת הכנסת הקיצונית והשנואה ביותר, הם מוצא קל לראש הממשלה ולשותפיו לכסות על כשלונם בטיפול בטרור, אחרי שבמשך שנים סיפרו סיפורי רהב חסרי כיסוי כיצד ימגרו אותו".

"דבריה (של זועבי) מרתיחים ונבזיים ואני סולדת מהם", אמרה יחימוביץ באירוע שבתרבות במודיעין והוסיפה, "אבל הכמעט-מכות וההתפרעות של ח"כים במליאה אל מול פני חנין זועבי המתגרה בהם, מביישים ומבזים לכשעצמם". 

מלבד יחימוביץ, גם הח"כ הטרי יהודה גליק (ליכוד) גינה את התנהלות הח"כים במליאה. גליק צייץ: "צה"ל חזק יותר מכל נאצות זועבי וזחאלקה גם יחד, אפילו לא מכה בכנפון, אבל השפל שהח"כים הורידו היום את תדמית הכנסת יקח עוד שנים רבות לשקם".

יום רביעי פרץ בכנסת עימות חריף, כשח"כ זועבי התייחסה בנאומה לפעילים ש"נרצחו" בהשתלטות על ספינת המרמרה, בנאום שנשאה בישיבה בנושא  חברי הכנסת מיקי לוי, אורן חזן וחיליק בר התגודדו סביב דוכן הנואמים ודרשו לסלק את זועבי מהאולם. זועבי הורדה מהדוכן והורחקה מהמליאה. ח"כים נוספים, בהם חזן, לוי, זהבה גלאון וג'מאל זחלקה הוצאו גם הם מהדיון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, זאת "כדי לבחון את קידום הליך הדחתה של חנין זועבי מהכנסת". נתניהו הוסיף כי "במעשיה ובשקריה היא עברה כל גבול ואין לה מקום בכנסת".

ח"כים מהימין ומהשמאל גינו בחריפות את זועבי ודבריה במליאה וקראו לוועדת האתיקה של הכנסת להרחיק אותה. יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אבי דיכטר, צייץ בטוויטר: "יש הטוענים שחנין זועבי עושה מהכנסת קרקס. למען האמת, היא אפילו לא ראויה להיות מזון לאריות בקרקס". ח"כ אורן חזן צייץ: "זועבי את מחבלת ויש לך דם על הידיים!".

גם באופוזיציה תקפו את זועבי ברשתות החברתיות. יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, כתב בפייסבוק: "חיילי צה"ל הם הילדים של כולנו, לקרוא להם רוצחים זו תועבה. זועבי תתביישי. עוד סיבה מדוע אסור היה להסכים על פיצוי לתוקפי החיילים". ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) הגיש קובלנה נגד זועבי לוועדת האתיקה ואמר כי "הבירור בעניינה חייב להסתיים בתוצאות שירתיעו את זועבי וחבריה מלהסית נגד צה"ל והמדינה. גם לחופש הביטוי בדמוקרטיה יש גבול".

בקואליציה העריכו שהעימות עם זועבי במליאה יעניק רוח גבית להשלמתו של חוק ההדחה ולקידום משמעותי שלו עד תום מושב הקיץ בעוד כחודש. באופן חריג, ועדת החוקה של הכנסת היא זו שמקדמת את החוק. היא צפויה לחדש את הדיונים בעניינו כבר בשבוע הבא. במקביל, ועדת האתיקה עשויה להעניש את זועבי בחומרה כבר בימים הקרובים. שני ח"כים, נחמן שי (המחנה הציוני) ואמיר אוחנה (ליכוד), כבר הגישו קובלנות נגדה לוועדה שמוסמכת להעניש חברי כנסת בשל התנהלותם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ