ליברמן מינה את מנכ"ל משרד הביטחון לבחון את עתידה של גלי צה"ל

הרמטכ"ל הביע לפני כשנה את תמיכתו בסגירת התחנה ולחלופין את העברתה מאחריות צה"ל לאגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. המהלך נתקע בשל התנגדותו של משה יעלון

עמוס הראל
עמוס הראל
עמוס הראל
עמוס הראל

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הורה למנכ"ל משרדו, האלוף (מיל') , לבחון את עתיד . ההנחיה לאדם ניתנה לפני כשבועיים והוא אמור להגיש את המלצותיו, לאחר שיתייעץ עם אנשים העוסקים בכך, לקראת סוף החודש.

לפני כשנה, תוך כדי גיבוש , "תר"ש גדעון", הביע הרמטכ"ל גדי איזנקוט תמיכה בסגירת התחנה או לחלופין בהעברתה מאחריות צה"ל לאגף הביטחוני־חברתי במשרד הביטחון. בפועל, לא התקיים עד היום דיון של ממש בהצעתו, בשל התנגדותו למהלך של שר הביטחון הקודם, משה יעלון.

אולפני גלי צה"ל ביפו, החודש
אולפני גלי צה"ל ביפו, החודשצילום: תומר אפלבאום

איזנקוט טען אז כי אין הצדקה לקיום התחנה הצבאית בנסיבות הנוכחיות, והוסיף כי במציאות שבה הצבא נאלץ לסגור טייסות וחטיבות שריון ולפטר אלפי אנשי קבע, הוא מתנגד להמשך ההוצאה הכספית להפעלת התחנה. דובר צה"ל, תת־אלוף מוטי אלמוז, אמר אתמול בראיון לערוץ 10 כי "ברור שאם היינו מקימים את הצבא היום גלי צה"ל לא היתה קמה. תפקיד התקשורת הוא לבקר את הצבא. צה"ל לא צריך כלי תקשורת בתוכו".

כעת נראה שכניסת ליברמן למשרד הביטחון תאיץ דיון מחודש במעמד התחנה הצבאית ועתידה. בסוף השבוע התעוררה סערה ציבורית חדשה בעניין התחנה כשמפקדה, ירון דקל, השעה את מבקר הקולנוע של גלי צה"ל, גידי אורשר, בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק ובו תקף את "היללנים המקצועיים מן המזרח". בעקבות הפרסום מסר ליברמן הודעה חריגה, שבה שיבח את ההחלטה והוסיף כי ראוי שהשעיית אורשר תהפוך לקבועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ