הכנסת אישרה החמרת הענישה לפוגעים בדגל ישראל

על פי החוק החדש, העונש המקסימלי יהיה שלוש שנות מאסר במקום שנה, וגובה הקנס יעמוד על 58,400 שקל. יוזמת החוק: "רק בחקיקה אפקטיבית נגד שונאי ישראל נשמור על הריבונות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחאת הורי החיילים שגופותיהם מוחזקות בעזה מול מעון רה"מ בירושלים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את חוק הדגל, המגדיל משמעותית את הענישה למי שיפגע בדגל מדינת ישראל. על פי החוק, בתי המשפט יוכלו לגזור שלוש שנות מאסר על אדם שפגע בדגל המדינה ולהטיל עליו קנס של 58,400 שקלים. זאת, לאחר שבחוק הקיים העונש עמד על שנת מאסר אחת וקנס בסך 300 לירות.

הדיון במליאה היה קצר. יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם הציג את נוסח החוק לחברי הכנסת ואמר: "אני משתגע מי יכול להגיש בכלל הסתייגות על נושא כזה". עד היום, לדבריו, "אם מישהו היה מבזה דגל של אחת המדינות הידידותיות, עונשו היה עד שלוש שנות מאסר. לעומת זאת, אם הוא היה מבזה את דגל ישראל הוא היה מקבל עד שנת מאסר אחת. בושה וחרפה".

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) הקניט את יוזמת החוק ח"כ נאוה בוקר (ליכוד), והביע אכזבה שלא הביאה איתה דגל לנפנף בו כשעלתה לדוכן. "חבל שלא הבאתי דגל", אמרה בוקר מעל דוכן הנואמים והוסיפה: "המטרה של החוק הזה היא אחת, להחמיר בענישה. רק בדרך של חקיקה אפקטיבית נגד שונאי ישראל מבית ומחוץ נדע לשמור על הריבונות היהודית בארץ ישראל".

עוד לפני הדיון דחתה ועדת הפנים הסתייגות שהגיש ח"כ עבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת), שביקש להוריד את העונש המוצע משלוש שנות מאסר ליום אחד, ולבטל את הקנס הכספי. בדיון עצמו לא נשמעו קולותיהם של מתנגדים להצעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ