ועידת מפלגת העבודה נפתחה בקריאות בוז ליו"ר הרצוג

הוועידה התכנסה להצביע על מועד הבחירות ליו"ר. הרצוג: מי שנהג באלימות יסולק מהמפלגה; יחימוביץ': בבכיינות לא בונים מנהיגות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, בוועידת המפלגה היום

ועידת מפלגת העבודה נפתחה היום (ראשון) בקריאות בוז ליו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, לקראת הצבעה על מועד הבחירות ליו"ר. כמה מחברי הוועידה גם קראו להרצוג "ללכת הביתה", וחלקם הניפו מולו תמונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לאחר קריאות הבוז החליט הרצוג לוותר על נאומו המתוכנן, והוועידה ניגשה מיד אל שלב ההצבעה החשאית. מזכ"ל המפלגה, ח"כ חיליק בר, צעק בתגובה למוחים: "מי שמשווה את היו"ר לפוטין וארדואן שיעזוב את המפלגה". תמונה של הרצוג לצד ארדואן ופוטין הופצה הבוקר.

מתנגדיו של הרצוג בוועידה מפלגת העבודה מניפים תמונות של רה"מ נתניהו, היוםצילום: מוטי מילרוד

בשיחה עם כתבים אמר הרצוג, "צפינו מראש שיהיה ניסיון לפוצץ את הוועידה. סיכמתי עם חיליק שיוביל תהליך סילוק מהמפלגה של מי שנהג באלימות. ניסיון לפוצץ את הוועידה זה אלימות".

הרצוג התייחס גם להתנגדותה של ח"כ שלי יחימוביץ לדחיית מועד הבחירות: "יש לי טענות קשות לגבי ההתנהגות של שלי. הקו האלים והמתלהם שלה ושל מרגלית גורם לאנשים לשבור מוסכמות של התנהגות פנים מפלגתית".

הרצוג הוסיף, בהתייחסו לדברים שאמרה יחימוביץ' במאי כנגד המגעים לכניסה לממשלת נתניהו, כי, "לא יקראו ליו"ר המפלגה כלב. הביקורת היא לגיטימית אבל הזהרו בדבריכם. אם היה הסכם עם נתניהו הייתי מביא  אותו לועידה. כל צמרת המפלגה קיבלה ממני עדכונים, אבל ההתנהגות הזו היא בלתי נסבלת".

ח"כ שלי יחימוביץ' בוועידת מפלגת העבודה, היוםצילום: מוטי מילרוד

שלי יחימוביץ' אמרה בתגובה לדברי הרצוג כי "האיומים של הרצוג לסילוק חברי מפלגה מחפירים, והבכי והנהי על קריאות הבוז שספג הם כל דבר חוץ ממנהיגות. קריאת הבוז הקשה ביותר נשמעה היום דווקא מפי הרצוג, כשבשיא חולשתו הציבורית הודיע ל-60   אלף חברי מפלגה שהוא מצפצף עליהם צפצוף ארוך וכי באמצעות קומבינות יוכל לארגן לעצמו קדנציה נוספת בלעדיהם".

יחימוביץ' הוסיפה כי "היום על הבמה, בפעם האלף, שב הרצוג וקונן על כך שלכאורה כונה כלב. בפועל משתמש הוא עצמו במלה כלב מאה פעמים ביום, אף שבמציאות מעולם לא נאמרה לגביו. זהו נסיון נואש לזכות באמפתיה על בסיס חמלה, אולם בבכיינות לא בונים מנהיגות".

אחת המוחות בוועידה, נעמה לזימי, שמשמשת גם כעוזרת של שלי יחימוביץ', אמרה, "אנחנו רוצים שהוא יילך לבחירות או שיתפטר. אם.הוא לא מסוגל לעמוד בהתמודדות שלא יחטוף לנו את המפלגה. מבחינתנו המחטף של הרצוג לא לגיטימי".

שלשום נקבע כי ההצבעה על מועד הפריימריז לראשות המפלגה תהיה חשאית. בכך קיבל בית הדין את עמדת חברי הכנסת אראל מרגלית ושלי יחימוביץ', שסבורים שהצבעה חשאית תאפשר להם לנצח.

בחודשים האחרונים ניסו במפלגת העבודה להגיע למועד מוסכם על בחירות לראשות המפלגה, ללא הצלחה. יו"ר המפלגה יצחק הרצוג, בתמיכת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מבקש לקבוע את המועד ליולי 2017. יחימוביץ' ומרגלית מבקשים לקיים את הבחירות עד דצמבר 2016. לבסוף, הוחלט שוועידת המפלגה שתתכנס היום תקבל הכרעה בנושא.

על רקע ההצבעה היום בוועידה, הציג הבוקר ח"כ אראל מרגלית תוכנית מדינית חדשה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. התוכנית מתייחסת לאינטרסים משותפים של ישראל עם מדינות האזור, אך אינה עוסקת בסוגיות כמו עתיד ההתנחלויות, ירושלים וגבולות. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ