ניצחון להרצוג בוועידת מפלגת העבודה: הבחירות ליו"ר ייערכו ביולי 2017

ברוב של 750 מול 402 קולות התקבלה עמדתו של היו"ר בוועידת המפלגה הערב, והפריימריז יידחו. זאת, בניגוד לעמדתם של הח"כים יחימוביץ', מרגלית ואחרים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

בהצבעה החשאית שהתקיימה הערב (ראשון) בוועידת מפלגת העבודה, ניצח יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, ועמדתו התקבלה. בעקבות ההצבעה - הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ביולי 2017.

"יש פה הכרעה ברורה ונוקבת", אמר הרצוג לאחר ההכרעה." חברי המפלגה שהיו צריכים לבחור בין אמון בדרך שלי לדרך של יחימוביץ' ומרגלית בחרו בי". לדבריו, "זו הייתה הצבעת אמון, והדרך שלנו ניצחה. לכן, מבחינתי תם עידן האלימות מי שזו דרכו - יחפש מקום אחר". עוד אמר הרצוג כי "נבנה מפלגה גדולה, נביא אישים, מפלגות דעות וזרמים לגוש גדול, ונחליף את ביבי".

ועידת המפלגה נפתחה בקריאות בוז ליו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, לקראת הצבעה על מועד הבחירות ליו"ר. כמה מחברי הוועידה גם קראו להרצוג "ללכת הביתה", וחלקם הניפו מולו תמונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר קריאות הבוז החליט הרצוג לוותר על נאומו המתוכנן, והוועידה ניגשה מיד אל שלב ההצבעה החשאית, בתומה ניצח הרצוג.

שלשום (שישי) נקבע כי ההצבעה על מועד הפריימריז לראשות המפלגה תהיה חשאית. בכך קיבל בית הדין את עמדת חברי הכנסת אראל מרגלית ושלי יחימוביץ', שסבורים שהצבעה חשאית תאפשר להם לנצח.

בחודשים האחרונים ניסו במפלגת העבודה להגיע למועד מוסכם על בחירות לראשות המפלגה, ללא הצלחה. יו"ר המפלגה יצחק הרצוג, בתמיכת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מבקש לקבוע את המועד ליולי 2017. יחימוביץ' ומרגלית מבקשים לקיים את הבחירות עד דצמבר 2016. לבסוף, הוחלט שוועידת המפלגה שתתכנס היום תקבל הכרעה בנושא.

הרצוג בוועידת המפלגה היום
הרצוג בוועידת המפלגה היוםצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ