הבית היהודי: נתניהו יורה בתוך הנגמ"ש כדי להכניס אליו את הרצוג ושפיר

בעקבות העימות על התאגיד בישיבת הממשלה, הוציא אתמול הליכוד הודעה לפיה "בנט ושקד הם יקירי השמאל ונוני מוזס שתומכים במאמצים לפגוע בנתניהו". השרה גמליאל: דברי רגב על השליטה בתאגיד גובלים בפשיזם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נפתלי בנט בכניסה לישיבת הממשלה, אתמול
חיים לוינסון

המתיחות בין הבית היהודי לבין מפלגת הליכוד סביב תאגיד השידור הציבורי מובילה לחילופי האשמות בין שתי המפלגות. הבוקר (שני) הוציא הבית היהודי הודעה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהאשימה אותו כי הוא "יורה בתוך הנגמ"ש" על מנת להכניס לממשלה את המחנה הציוני.

אתמול בלילה, לאחר ישיבת הממשלה הסוערת בנושא התאגיד, נכתב בחשבון הפייסבוק של הליכוד כי "בנט ושקד הם יקירי השמאל ונוני מוזס, שתומכים במאמצים הבלתי נלאים שלהם לפגוע בראש הממשלה נתניהו ובשלטון הליכוד". התגובה הופיעה גם על שער "ישראל היום".

הבוקר בתגובה הוציא הבית היהודי הודעה על פיה "נתניהו שוב יורה בתוך הנגמ״ש. כמו שירה בנגמ"ש כשהצביע בעד ההתנתקות והריסת גוש קטיף, כמו שירה בנגמ"ש כששחרר הכי הרבה מחבלים בתולדות המדינה, כשהקפיא בנייה, כשנכנע לחמאס וכמו כשהכריז על הקמת פלסטין בבר-אילן, וכאשר הוא סופר כיפות של כתבים דתיים בתקשורת. והכי מגוחך, שהוא יורה בנגמ"ש כדי להכניס לתוכו את בוז'י, שפיר, מיכאלי ויוסי יונה. רגע לפני הבחירות הוא תמיד מתחנף לציבור הימני והדתי (״היכנסו מתחת לאלונקה״), ודקה אחרי הבחירות הוא זורק אותם ובז להם. נגמרו ימי ילדי הכאפות".

שרת המשפטים שקד אף צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "הליכוד מרסס בתוך הנגמ"ש. 3 הודעות הוציאו השבוע נגד הבית היהודי. פעמיים שתקנו. לא נשתוק יותר".

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, שהתעמתה אתמול עם שרת התרבות מירי רגב, אמרה הבוקר בגלי צה"ל כי "היו אתמול אמירות שגובלות בפשיזם". גמליאל התייחסה לדבריה של רגב לפיהם הממשלה צריכה לשלוט בתאגיד השידור ואמרה כי "מפחיד לחשוב שדברים כאלה נאמרים בעידן הזה".

חילופי ההאשמות באים בעקבות העימות החריף שפרץ בישיבת הממשלה, וכן דבריו של נתניהו לכתבים לפיהם הוא מעוניין בצירוף המחנה הציוני לממשלה "כדי לקדם הזדמנויות מדיניות". לדברי מקורות שנכחו בישיבה, הוויכוח בנושא הידרדר לחילופי צעקות בין כמה מהשרים — בהם גלעד ארדן, אופיר אקוניס, איילת שקד ורגב – סביב השאלה מה צריכה להיות מידת השליטה של הממשלה בתאגיד השידור החדש. השרים דנו בישיבה בתיקון לחוק תאגיד השידור, שלפיו מועד תחילת שידורי התאגיד יידחה לפחות עד 1 בינואר 2017 ואולי אף ל-30 באפריל אם נתניהו ושר האוצר משה כחלון יהיו סבורים כי אינו ערוך לשידורים מלאים ברדיו ובטלוויזיה.

זו היתה רק ההקדמה לעימות חסר התקדים שפרץ בין שרי הממשלה לאחר שרשות הדיבור עברה לשרה רגב. האחרונה התקוממה בישיבה על כך שלממשלה לא תהיה סמכות להתערב במינויים הבכירים בתאגיד החדש ובתכנים. רגב אף טענה כי ההרכב האנושי של העיתונאים בתאגיד לא יהיה מגוון ולא ייתן ביטוי לדעות שונות. "לשר התקשורת יש אחריות אבל לא סמכות", אמרה רגב. "אנחנו משלמים את הכסף אבל אין לנו יכולת לשלוט על שום דבר. זה יהיה כמו גלי צה"ל". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שבממשלה הקודמת היה זה שיזם את הקמת תאגיד השידור הציבורי, תקף את רגב. "את שולטת בכל הצגה שיש ב'הבימה'?".

העימות בין השרים החריף עוד יותר אחרי דברי הביקורת שהשמיע שר המדע אופיר אקוניס על תאגיד השידור הציבורי. "אין שם אף עולה מברית המועצות, אין שם אתיופי ואין שם אנשים מהפריפריה", אמר אקוניס. גם במקרה הזה מי שיצא נגד אקוניס היה גלעד ארדן. "הם עוד באמצע תהליך הגיוס. רק לחמור מראים חצי עבודה", אמר ארדן. בשלב מסוים רמז אקוניס כי התאגיד החדש צפוי להיות מזוהה עם הבית היהודי. "אתם תומכים בתאגיד כי קיבלתם ששה מפד"לניקים שם", אמר אקוניס תוך שהוא מכוון לעיתונאים חובשי הכיפה שגויסו לתאגיד השידור החדש. שרת המשפטים איילת שקד קטעה את אקוניס בטענה כי דבריו אינם מקובלים. "די עם השקרים האלה", צעקה שקד על אקוניס, "תפסיקו להתבכיין. לכם יש עיתון". השר בנט הצטרף אליה. "מה אתם מתלוננים כל הזמן? אתם בשלטון 40 שנה. תפסיקו להתבכיין", אמר לאקוניס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ