כחלון: צריך להוציא את הממשלה הזו דחוף לחופש; גמליאל: דברי רגב גובלים בפשיזם

שר האוצר אמר את הדברים בשיחה עם רינו צרור, על רקע ישיבת הממשלה הסוערת בעניין תאגיד השידור הציבורי. השרה גמליאל על דרישת רגב לשליטה בתאגיד: מפחיד שדברים כאלה נאמרים בעידן הזה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה נתניהו והשר כחלון בישיבת ממשלה
ראש הממשלה נתניהו והשר כחלון בישיבת ממשלהצילום: מרק ישראל סלם

שר האוצר משה כחלון הגיב היום בחריפות לישיבת הממשלה הסוערת בעניין תאגיד השידור הציבורי ולחילופי ההאשמות שבאו בעקבותיה. על פי שדר הרדיו רינו צרור, כחלון אמר לו כי "צריך להוציא את הממשלה הזו לחופש, את כל הממשלה". כחלון אישר ל"הארץ" את הדברים. 

מוקדם יותר הבוקר תקפה השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאלאת דבריה של מירי רגב על תאגיד השידור הציבורי בישיבת הממשלה. "היו אמירות שגובלות בפאשיזם, אין ספק. יש לזכור שאנחנו מדינה דמוקרטית וזה הדבר הבסיסי הראשון שמתווה אותנו", אמרה בגלי צה"ל.

בישיבה התקוממה רגב על כך שלממשלה לא תהיה סמכות להתערב במינויים הבכירים בתאגיד החדש וכן בתכנים. שרת התרבות אף טענה כי ההרכב האנושי של העיתונאים בתאגיד לא יהיה מגוון ולא ייתן ביטוי לדעות שונות. "לשר התקשורת יש אחריות אבל לא סמכות", אמרה רגב. "אנחנו משלמים את הכסף אבל אין לנו יכולת לשלוט על שום דבר. זה יהיה כמו גלי צה"ל".

"ברגע שבאים לטעון שאנחנו במערכת ציבורית מקימים תאגיד ציבורי ואנחנו כממשלה צריכים לשלוט זה מפחיד לחשוב שדברים כאלה נאמרים בעידן הזה", אמרה היום גמליאל. "לא נותנים לתאגיד לסיים את הבנייה שלו. הממשלה כל פעם מחדש בדיונים אינסופיים, והגיע הזמן לתת להם לעבוד". לדבריה, "אנחנו צריכים לזכור שאנחנו מדינה דמוקרטית, אנחנו בונים תאגיד ציבורי על מנת שהציבור יוכל לקבל איכות, כולל שיח שמבקר בעיקר את מערכת השלטון. חשוב שבתוך מערכת כזו יהיו שלל עמדות ושלל דעות, צריך להציף דברים בזוויות שונות וזה היופי בדמוקרטיה".

בישיבת הממשלה רגב גם קבלה על הכוונה להאריך בשנתיים את כהונתו של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, וכינתה את ההארכה "מחטף". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שבממשלה הקודמת היה זה שיזם את הקמת תאגיד השידור הציבורי תקף את רגב ואמר: "את מבינה בכלל על מה את מדברת? מה את חושבת, שזה חוק עבור מירי רגב?". גמליאל הצטרפה לארדן ואמרה לרגב כי הקמת התאגיד על ידי הממשלה אין משמעה שליטה או התערבות שלה במינויים מקצועיים או בתכנים. לפי מקורות שהשתתפו בישיבה, נתניהו ניסה כמה פעמים לקטוע  את דבריהם של ארדן וגמליאל, עד ששניהם מחו על כך שאינו מאפשר להם לדבר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ