בכיר במשרד התרבות: מנכ"ל האוצר הוא לבלר קטן שלא מבין שהוא כבר לא עסקן פוליטי

שי באב"ד אמר בערוץ 10 כי "יש כאלה שאומרים שמירי רגב קראה את הדו"ח על מפעל הפיס כפי שראתה את ספרות זולה". בין רגב לכחלון שוררת מתיחות על רקע תוכניתו לאסור על מרוצי סוסים ומכונות מזל

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי באב"ד עם משה כחלון במשרד האוצר, השבוע
שי באב"ד עם משה כחלון במשרד האוצר, השבועצילום: אמיל סלמן

גורם במשרד התרבות והספורט תקף הערב (שבת) בחריפות את מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לאחר שזה אמר בערוץ 10 כי "יש כאלה שאומרים ששרת התרבות והספורט מירי רגב קראה את הדו"ח על מפעל הפיס כמו שראתה את הסרט ספרות זולה".

רגב, שנמצאת בברזיל יחד עם המשלחת האולימפית, לא הגיבה לדברים מכיוון שהשבת תצא בברזיל בעוד כמה שעות, אך גורם בכיר במשרד התרבות תקף את באב"ד בעקבות ההתבטאות הערב. "מעשה בלבלר קטן שי באב"ד שלאור הקריסה של תוכניות הדיור ואי יכולת האוצר להביא פתרון לעשרות אלפי זוגות צעירים, הפך להיות הדובר של מפלגת כולנו", אמר הגורם והוסיף: "הוא איבד את הלגיטימיות שלו כעובד ציבור ומנכ"ל משרד האוצר. שי באב"ד הוא דמות פוליטית מובהקת שלא השכיל להבין שהוא לא עסקן מפלגתי יותר אלא מנכ"ל משרד האוצר של כל מדינת ישראל. באב"ד מדבר על ספרות זולה, אבל יכול לביים את הסרט "עסקנות זולה".

באב"ד הוצב במקום ה-11 ברשימת כולנו בבחירות האחרונות לכנסת. לאחר הבחירות, שבהן זכתה המפלגה בעשרה מנדטים, הוא יכול היה להתמנות לחבר כנסת לפי החוק הנורווגי כיוון שכחלון התפטר מהכנסת, אך במקום זאת, התפטר באב"ד אף הוא מהרשימה ומונה למנכ"ל משרד האוצר.

בין רגב לכחלון שוררת מתיחות על רקע התנגדותה של שרת התרבות והספורט לתוכנית של שר האוצר לאסור על מפעל הפיס להפעיל מכונות מזל והימורי סוסים. לדברי רגב, האיסור יצמצם במאות מיליוני שקלים את רווחי הלוטו שמופנים לפריפריה. בעקבות ההודעה של כחלון על התוכנית הודיעה רגב כי "שר האוצר מהמר על הספורט הישראלי ועל אזרחי הפריפריה" ואמרה כי "הימורים הם עובדה בשטח ולכן מוטב שיהיו מפוקחים". היועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט הוציאה חוות דעת שבה ביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה לפסול את החלטתו של כחלון. כחלון כינה את כספי הלוטו "כסף מזוהם שלא ראוי שישמש לבניית כיתות לימוד".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "מנכ"ל משרד האוצר ציטט בדבריו כותרת שפורסמה השבוע באחד האתרים. לבאב"ד לא היתה כל כוונה להתעמת עם השרה רגב או לפגוע בכבודה".

מקורביה של שרת התרבות מסרו בתגובה: "ההתנצלות לא מתקבלת. כל עוד באב"ד לא יצהיר שהוא חוזר בו מהדברים ומחליט לחזור ולהתנהג כראוי לעובד ציבור, אנו נתייחס אליו כראש מטה פוליטי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ