בנימין בן אליעזר הובא למנוחות; נתניהו: "הבין את המשמעות של קוממיות ישראל"

השר לשעבר נקבר בבית העלמין הישן בחולון. הנשיא לשעבר פרס: בן אליעזר היה לוחם ללא חת בטרור שידע להושיט יד לקירוב לבבות ולמצוא בני ברית בקרב שכנינו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
חיים לוינסון

מאות בני אדם התקבצו אחר הצהריים (שלישי) בבית העלמין הישן בחולון להלווייתו של . אליעזר ביקש להיקבר בבית עלמין זה בסמוך להוריו. להלוויה הגיעו ארבעה מבניו של בן אליעזר ונכדיו. בנו החמישי, שמתגורר בחו"ל, לא הגיע מחשש שייעצר לחקירה ב.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ספד לבן אליעזר ואמר כי הוא "הבין את המשמעות של קוממיות ישראל", והוסיף כי הוא נושא עמו הרבה זכרונות: "הוא שירת כשר בממשלתי, ניגש אלי יום אחד ואמר 'אני יודע שאתה נפגש עם מובארק, קח אותי'. הבאתי אותו איתי והוא היה מתבל את השיחה". לדברי נתניהו, "קשה היה לא לאהוב אותו. הוא ידע לשלב את העממי והגבוה, מהרבאק ועד חזון אחרית הימים."

ראש הממשלה נתניהו ליד ארונו של בן אליעזר בהלוויה, היום
ראש הממשלה נתניהו ליד ארונו של בן אליעזר בהלוויה, היוםצילום: מוטי מילרוד

אחריו דיבר נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, שאמר כי בן אליעזר היה "לוחם ללא חת בטרור שידע להושיט יד לקירוב לבבות, למצוא בני ברית בקרב שכנינו, להקטין להבות בין יריבים ולבנות גשרים". לדברי פרס, כמתאם הפעולות בשטחים הוכיח בן אליעזר "שאין אנו עם שואף מלחמה, אלא עם רודף שלום". פרס אמר עוד כי בן אליעזר סיפק הקלות לאוכלוסיית השטחים ויצר דו קיום.

"הנהגת את מפלגת העבודה, והקמת מחנה גדול של חברים שנהו אחריך ונכבשו בחיוכך הלבבי, ברוחב ליבך, בישירות עממית כובשת", הוסיף פרס. "גם בזירה הבינלאומית קשרת קשרי ידידות חמים. מנהיגים מירדן ומצרים האזינו לעצותיך הטובות", אמר.

יושב ראש האופוזיציה, , אמר בהספדו כי הוא נפרד מבן אליעזר כחבר וכ"מי שיושב על הכיסא בו ישבת והיית ושברת את תקרת הזכוכית, לראשונה יושב ראש מפלגה שעלה מארצות האיסלאם". הוא אמר עוד כי בן אליעזר נשאר נאמן למפלגה עד יומו האחרון. "הזכרתי לך את דברי הנבואה שנשאת בקבינט ערב קמפ דיוויד והזהרת מפני העומד להתרחש. ידעת שבאותה עת לא בשלו התנאים והזהרת", הוסיף.

גם בנו של בן אליעזר, יריב, דיבר על קברו וסיפר כי באחת הפעמים בהן אושפז אביו בבית החולים איכילוב אמר לו אדם זר כי אביו הציל את חייו: "פואד, יחד עם הסיירת, חיסלו במארב מחבלים שהיו שוחטים אותנו". לדברי הבן, בשנתיים וחצי האחרונות סבל בן אליעזר "ממכאובי נפש מהפרשה שתרמה להתדרדרות מצבך". רעייתו של בן אליעזר, דולי, ספדה לו אף היא ואמרה כי "היה לוויתן ענק ששחה במים גדולים וסביבו מאות דגים גדולים וקטנים שנמשכו כמו מגנט למקור עוצמה וכוח, תחנת כוח פואד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ