בנט: נתניהו לא חדל לתקוף אותי בתדרוכים, זה לא קולגיאלי

שר החינוך התייחס לביקורת שמתח עליו רה"מ במפגשים עם עיתונאים בעניין ההתמודדות עם איום מנהרות החמאס. "זה מרתון שלא ברור לי", אמר

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ובנט בישיבת הממשלה, היום
נתניהו ובנט בישיבת הממשלה, היוםצילום: אמיל סלמן

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר היום (שלישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נוהג כלפיו בחוסר קולגיאליות. לדברי בנט, נתניהו מותח עליו ביקורת לא ראויה במפגשים שהוא עורך עם עיתונאים מכלי התקשורת השונים בשבועות האחרונים.

"זה מצער אותי. אני מודע לזה שראש הממשלה לא חדל מלהתקיף אותי בתדרוכים האלה. זה מרתון שלא ברור לי", אמר בנט בראיון לתוכנית "חיידק פוליטי" בערוץ הכנסת. "אני עמל על לבנות משרד חינוך ומערכת חינוך וכל היום חוטף את ההתקפות האלה. כאנשים באותה הממשלה אנחנו צריכים להיות קולגיאליים. אמשיך לעסוק בשלי, אני לא אתקוף אותו. אני חושב שלא נכון ההתקפות הבלתי פוסקות האלה אבל אני לא מתכוון להגיב".

בשבועות האחרונים מנהל נתניהו קמפיין, בעיקר בפורומים סגורים, בניסיון להדוף את הביקורת שהשמיעו נגדו בנט ויאיר לפיד על כך שלא נערך כראוי להתמודדות עם המנהרות שחפר החמאס בגבול בין ברצועת עזה לישראל. בעת מבצע צוק איתן ב-2014 טענו בנט ולפיד בתקשורת שאיום המנהרות לא הוצג לקבינט במלוא חומרתו והשרים לא נדרשו להתמודדות עמו.  בימים האחרונים, במסגרת מפגשים סגורים עם עיתונאים, מתח נתניהו ביקורת חריפה על השרים בממשלתו הקודמת וחשף תיעוד המוכיח לכאורה עיסוק משמעותי ויסודי של שרי הקבינט ושלו עצמו באיום המנהרות. 

בתחילת מאי הפיץ מבקר המדינה, השופט הדימוס יוסף שפירא, טיוטת דו"ח על התנהלות הקבינט המדיני־ביטחוני וקבלת ההחלטות במבצע "צוק איתן". בטיוטה נמתחה ביקורת חריפה בעיקר על שלושה בכירים - ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שלפי טיוטת הדו"ח ניהלו לבדם את רוב מהלכי הלחימה, תוך מידור הקבינט והסתרה של חלק גדול מהפרטים משאר השרים.

מהטיוטה עלתה בבירור ביקורת על כך שבחודשים שקדמו למבצע הוצג איום המנהרות לשרי הקבינט באופן כללי בלבד. כמו כן נמתחה ביקורת על העדר היערכות ותוכניות מבצעיות מספקות להתמודדות עם איום המנהרות ההתקפיות לשטח ישראל במקרה של עימות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ