סקר ערוץ 1: יש עתיד ממשיכה להתחזק ומקבלת 27 מנדטים

על פי הסקר, הליכוד מקבלת 23 מנדטים, לעומת 30 בכנסת הנוכחית. עוד עולה כי הרשימה המשותפת מקבלת 13 מנדטים והבית היהודי מקבלת 11 מנדטים ומתחזקת גם כן

"הארץ"
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
"הארץ"

מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד ממשיכה להתחזק בסקר חדש של מכון גיאוקרטוגרפיה שפורסם שלשום (שישי) בתוכנית "יומן" בערוץ 1. על פי הסקר, אם הבחירות היו נערכות היום, מפלגת "יש עתיד" היתה זוכה ב-27 מנדטים בעוד שמפלגת הליכוד היתה מקבלת רק 23 מנדטים, זאת לעומת 30 מנדטים בהם זכתה בבחירות האחרונות.

עוד לפי הסקר, הרשימה המשותפת מקבלת 13 מנדטים, הבית היהודי בראשות נפתלי בנט מקבלת 11 מנדטים ומתחזקת גם כן לעומת הבחירות האחרונות בהן קיבלה שמונה מנדטים. המחנה הציוני צונחת בסקר ערוץ 1 ל-11 מנדטים, לעומת 24 בכנסת הנוכחית. ישראל ביתנו בראשות שר הביטחון אביגדור ליברמן מקבלת תשעה מנדטים וגם מפלגות יהדות התורה ומרצ מתחזקות ומקבלות תשעה מנדטים ושבעה מנדטים בהתאמה. מפלגת כולנו, בראשות שר האוצר משה כחלון, רושמת ירידה מעשרה מנדטים לשישה, וכך גם ש'"ס שמקבלת בסקר הנוכחי ארבעה מנדטים בלבד.

סקר ערוץ 1 
יש עתיד - 27 מנדטים
הליכוד - 23 מנדטים
הרשימה המשותפת - 13
הבית היהודי - 11
המחנה הציוני - 11

בשבוע שעבר פורסם בחדשות ערוץ 2  סקר נוסף שהצביע על כך שלראשונה יש עתיד היא המפלגה הגדולה ביותר בישראל. לפי הסקר של ערוץ 2, אם הבחירות בישראל היו מתקיימות היום היתה מקבלת מפלגתו של יאיר לפיד 24 מנדטים. הליכוד היתה מאבדת כרבע ממצביעיה ויורדת ל-22 מנדטים והבית היהודי היא המפלגה השלישית בגודלה עם 14 מנדטים.

מהסקר עלה עוד כי המחנה הציוני צונחת ל-13 מנדטים בלבד, ולנתון דומה זוכה הרשימה המשותפת. אחריהן: ישראל ביתנו - 10 מנדטים, יהדות התורה - 7 מנדטים, ש"ס - 6 מנדטים, כולנו - 6 מנדטים ומרצ עם 5 מנדטים.

מהסקר, שבוצע על ידי ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף iPANEL, עולה כי כמחצית מתומכי המחנה הציוני עברו מאז הבחירות האחרונות לתמוך ביש עתיד. למרות זאת, אם הסקר מדויק, תוצאותיו אינן מספיקות כדי להבטיח ללפיד ממשלה בראשותו. הליכוד, כך על פי הסקר, איבדה מכוחה לטובת ישראל ביתנו והבית היהודי. עוד צוין כי בסקר פנימי שערכה יש עתיד התקבלו תוצאות זהות לזה של סקר ערוץ 2.

לאחר פרסום הסקר בשבוע שעבר הגיבה מפלגת הליכוד באמצעות דף הפייסבוק של המפלגה. "אין שום סיבה להתרגשות. כולנו הרי זוכרים שכבר ניבאו לליכוד 18 מנדטים בבחירות האחרונות וראינו מה היתה התוצאה. ברור שהסקר הוא תוצאה ישירה של משבר השבת והוא נמצא מאחורינו לאחר שנתקבלה פסיקת בג"ץ בנושא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ