אין שינוי במצבו של שמעון פרס; לשכתו: "עבר עליו לילה שקט"

מלשכת הנשיא לשעבר נמסר כי פרס ממשיך לקבל את הטיפול שקבעו רופאיו וכי בהמשך היום צפויים הרופאים לקיים התייעצויות. אתמול חל שיפור במצבו, אך עדיין נשקפת סכנה לחייו

עידו אפרתי
עידו אפרתי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חמי פרס (בלבן), בנו של הנשיא לשעבר, עם אשתו גילה, אתמול בבית חולים שיבא
חמי פרס (בלבן), בנו של הנשיא לשעבר, עם אשתו גילה, אתמול בבית חולים שיבאצילום: תומר אפלבאום
עידו אפרתי
עידו אפרתי

הנשיא לשעבר שמעון פרס מאושפז מאז שלשום בבית החולים שיבא בתל השומר ומלשכתו נמסר הבוקר (חמישי) כי אין שינוי במצבו. "לילה שקט עבר על הנשיא התשיעי שמעון פרס", נכתב בהודעת הלשכה, "אין שינוי במצבו והוא ממשיך לקבל את הטיפול שקבעו רופאיו". עוד נמסר כי בהמשך היום צפויות התייעצויות נוספות של הרופאים.

אתמול חל שיפור במצבו של פרס. מנהל בית החולים שיבא, פרופ' יצחק קרייס, אמר אחר הצהריים כי "למרות שמצבו עדיין קשה, הוא יציב ויש שיפור מסוים. הוא קצת יותר ערני, אנחנו חושבים שמצבו הנוירולוגי קצת יותר טוב. אנחנו נמשיך לעקוב אחריו ב-24 השעות הקרובות". עם זאת, עדיין נשקפת סכנה לחייו של פרס.

רופאו האישי של פרס וחתנו, פרופ' רפי ולדן, אמר: "אני שמח לומר שהוא הגיב לי יפה מאוד, הבין את המדובר אליו ולחץ את ידי בחום. הכוונה היא שנמשיך להרדים אותו כדי להקל עליו כדי שלא יצטרך להתאמץ בנשימה".

שלשום בסביבות השעה 19:00 עבר פרס בן ה-93 אירוע מוחי בעת ששהה בבית החולים לצורך בדיקה. הוא הובהל לאשפוז ובדיקת ההדמיה (סי.טי) הראשונה אישרה כי מקורו של האירוע המוחי בקריש דם שגרם לדימום מוחי. בדיקת הדימות השנייה העלתה כי מדובר בדימום מסיבי שעלול לגרום נזק בלתי הפיך. קרוב לחצות אמר מנהל יחידת השבץ, פרופ' דוד אוריון, שנמנה על הצוות שמטפל בפרס, כי הדימום במוחו ככל הנראה פסק. לאחר חצות נמסר מלשכת פרס כי הוחלט "שאין אינדיקציה המצדיקה ניתוח בשלב זה". לדברי אוריון, מסתמן כי הפגיעה היא בהמיספרה הימנית במוחו של פרס, ומכאן - בצד השמאלי של גופו.

בשעות הלילה ערכו הרופאים בדיקות נוירולוגיות מקיפות. למשך פרקי זמן קצרים הופסק מתן חומר ההרדמה והנשיא לשעבר נתבקש לבצע פעולות פשוטות כמו הזזת אצבעות. הנשיא לשעבר הגיב לבקשה, ביצע את הפעולות ולאחר מכן הורדם שוב. חמי פרס, בנו של הנשיא לשעבר, סיפר אתמול לגלי צה"ל כי אביו לחץ את ידו לאחר ששמע את קולו. "מעת לעת מעירים אותו כדי לבדוק את ההתקדמות והייתי איתו בנקודות הללו ושם הוא היה בהכרה, הגיב למה שדיברתי איתו, לחץ את ידי. אני מרגיש שהמצב משתפר עם הזמן", אמר.

בסוף ינואר אושפז פרס בשיבא בעקבות הפרעת קצב קלה בלבו. עשרה ימים לפני אותו אשפוז, עבר פרס אירוע לבבי שהוגדר כהתקף לב קל ועבר בהצלחה צנתור. הוא הגיע אתמול לבית החולים לצורך בדיקה ואז לקה באירוע המוחי.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ