נתניהו בתגובה לתחקיר "עובדה": אילנה דיין מובילה עליהום שנועד להפיל את ממשלת הימין

התחקיר כלל ראיונות עם המקורבים לרה"מ ומתח ביקורת על תהליך קבלת ההחלטות בלשכתו. "תוכניתה של דיין הערב מדגימה היטב מדוע שוק התקשורת חייב לעבור רפורמה", נכתב בתגובה שהוקראה במלואה במשך שש דקות

"הארץ"
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אילנה דיין מקריאה את תגובת נתניהו לתחקיר "עובדה"
אילנה דיין מקריאה את תגובת נתניהו לתחקיר "עובדה"צילום: צילום מסך ערוץ 2
"הארץ"

תוכנית עובדה ב"קשת" בערוץ 2 שידרה הערב (שני) תחקיר תחת הכותרת "מה באמת קורה באקווריום של ראש הממשלה", שכלל ראיונות עם המקורבים לבנימין נתניהו ונועד להתחקות אחר תהליך קבלת ההחלטות "מאחורי הדלתות הסגורות". 

בתחקיר נמתחה ביקורת על תהליך קבלת ההחלטות בלשכתו ועל רעייתו. בסיום הכתבה הקריאה העיתונאית אילנה דיין את תגובת לשכת ראש הממשלה במלואה - במשך יותר משש דקות.

במכתב, שלדברי דיין נתניהו דרש שיוקרא במלואו, האשימה לשכת ראש הממשלה את העיתונאית בכך ש"אין לה אפילו טיפה יושרה מקצועית" ובכך שהיא "בין המובילים של העליהום המתוזמר שנועד להפיל את ממשלת הימין ולהביא להקמתה של ממשלת שמאל".

עוד כתבו בלשכה כי דיין "הכריזה מלחמה על ראש הממשלה" וכי התחקיר הוא "תשדיר תעמולה פוליטי נגד ראש הממשלה ורעייתו שכולו מיחזור של רכילות פוליטית ושקרים מרושעים". עוד נכתב בתגובה כי "דיין היא אשת שמאל קיצוני".

תגובתו של נתניהו לתחקיר זכתה לתגובות רבות בצד השמאלי של המפה הפוליטית. במפלגות הימין לא נקטו עמדה. יו"ר סיעת המחנה הציוני מרב מיכאלי מסרה כי הסיעה "תפנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבדוק את הדברים שעולים מהתחקיר ואת תגובתו המסיתה של נתניהו". מוקדם יותר נמסר מהמחנה הציוני כי "תגובת ראש הממשלה הינם דברי הסתה לכל דבר, שעלולים ליפול על אוזניים קשובות ולהביא לפגיעה בנפש של עיתונאית שעושה את עבודתה".

יו"ר סיעת יש עתיד עופר שלח מסר כי "ראש ממשלה מסית ואובססיבי. ככה זה לא יכול להימשך". לדברי יו"ר מרצ זהבה גלאון, "התגובה של ביבי היא אובדן עשתונות פרנואידי ולמען האמת - מפחיד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ