שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בחברה הערבית נערכים למאבק נגד הריסת בתים: "לא נסכים להיות שעיר לעזאזל"

ראשי רשויות ערביות קיימו כינוס חירום בעקבות הוראת נתניהו לזרז הריסת בנייה בלתי חוקית בנגב ובמשולש, במקביל לפינוי עמונה. ח"כ ג'בארין: "נתניהו מחפש תמונות של עימותים עם הציבור הערבי"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ג'קי חורי

בכפר ערערה שבוואדי ערה התקיים הערב (שבת) כינוס חירום של ראשי הרשויות המקומיות הערביות באזור, בעקבות  דבריו של ראש הממשלה נתניהו אתמול, לפיהם במקביל לפינוי המאחז הוא גם הנחה לזרז הריסת בנייה בלתי חוקית של אזרחים ערבים בלבד בתוך גבולות ישראל — בנגב, בוואדי ערה ובגליל. 

נתניהו העלה את הנושא בפוסט שהעלה אתמול לדף הפייסבוק שלו, בו פנה למתנחלי עמונה והדגיש כי הממשלה עושה מאמצים למצוא להם פתרון ולצד זאת תפעל להרוס בתי ערבים. "צריך שיהיה ברור דבר אחד: מדינת ישראל היא מדינת חוק", אמר נתניהו. "פסיקת בית המשפט מחייבת את כולנו, היא מחייבת גם את ממשלת ישראל. אבל החוק חייב להיות שוויוני. אותו חוק שמחייב את פינוי עמונה, מחייב גם פינוי של בנייה בלתי חוקית בחלקים אחרים של ארצנו". הערב שוחח נתניהו עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן והנחה אותו לקדם בימים הקרובים את אכיפת הבנייה הבלתי חוקית במגזר הערבי, במסגרתה צפויים להיהרס מבנים בנגב, בירושלים ובמשולש נגדם יש צו הריסה. 

ישיבת החירום של ראשי הרשויות הערביות, הערב
ישיבת החירום של ראשי הרשויות הערביות, הערב

בכינוס השתתפו חברי הכנסת יוסף ג׳בארין וג׳מאל זחאלקה ובעלי בתים שמאוימים בהריסה. בדיון נאמר כי בציבור הערבי רואים בהצהרת נתניהו איום ברור בהריסת בתים ביישובים הערבים, ומתכוונים להיאבק נגד הכוונה לנצל את פינוי עמונה לפגיעה נקמנית בציבור הערבי.

ג׳בארין אמר בתום הדיון כי משתתפי הכינוס החליטו להקים צוות מאבק משותף של כל היישובים, וכי הם ימליצו בפני ועדת המעקב של האוכלוסייה הערבית לארגן פעילויות מחאה ארציות נגד המשך ההסתה של נתניהו.

ג׳בארין הוסיף כי ״נתניהו כנראה מחפש תמונות של עימותים עם הציבור הערבי כדי לכסות על תמונות הפינוי שיגיעו מעמונה״, וכי ״הציבור הערבי לא יסכים להיות בבחינת ׳שעיר לעזאזל׳ של ממשלת המתנחלים. האזרחים הערבים בונים על אדמתם הפרטית, והממשלה היא זו שאשמה באי-קידום תכניות מתאר ביישובים הערבים שיאפשרו הסדרת המבנים אליהם מתייחס נתניהו״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ