נדחתה ההצבעה על החוק לחישוב מזונות בהתאם להכנסת ההורים; השרים החרדים סרבו לתמוך בו

השרים נימקו כי ברצונם ללמוד את החוק. הדחייה תאפשר ליוזם החוק, ח"כ יואב קיש, לגייס את תמיכתם. שרת המשפטים איילת שקד הודיעה שתקדם הצעת חוק ממשלתית מקבילה בנושא

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ההצבעה על חוק המזונות נדחתה היום (ראשון) בשבועיים, לאחר ששרי יהדות התורה וש"ס, יעקב ליצמן ודוד אזולאי, כמו גם נציגת ישראל ביתנו בוועדה, השרה סופה לנדבר, סרבו לתמוך בו בנימוק שברצונם ללמוד אותו קודם. הדיון בהצעה נדחה כדי לאפשר ליוזם החוק, ח"כ יואב קיש (ליכוד), לגייס את תמיכתם של השרים. 

בשבוע שעבר, בתגובה לפניית "הארץ", הבהירו ביהדות התורה ובש"ס כי אין בכוונתם להתנגד להצעת החוק והם יאפשרו את העברתה. קיש תיאם את אישור החוק עם יו"ר הוועדה, שרת המשפטים איילת שקד, שבעצמה מתכוונת לקדם חוק ממשלתי בתוך כחודשיים ועם נציגי משרד האוצר. בשיחה עם "הארץ" העריך קיש כי יצליח להגיע להבנות עם השרים כך שיאפשרו את אישורו של החוק בימים הקרובים.

ח"כ יואב קיש במליאת הכנסת, ביוני האחרון
ח"כ יואב קיש במליאת הכנסת, ביוני האחרוןצילום: אמיל סלמן

הצעת החוק של ח"כ קיש קובעת שסכום דמי המזונות שישלמו הורים גרושים יחושב בהתאם להכנסותיהם, בהתאם למסקנות ועדת שיפמן. לצד קיש חתומה על הצעת החוק ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), והיא זוכה לתמיכת השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (ליכוד). שרת המשפטים, איילת שקד, הודיעה בשבוע שעבר כי בכוונתה לקדם בתוך שבועות אחדים הצעת חוק ממשלתית מקבילה בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ