ועדת האתיקה הרחיקה את ח"כ באסל גטאס מהכנסת לשישה חודשים

גטאס, החשוד בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים בטחוניים, הורחק מדיוני הכנסת ומהוועדות למשך חצי שנה. זכות ההצבעה שלו ושכרו לא נשללו. גטאס: ההחלטה פוליטית ונקמנית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה הבוקר (שני) להרחיק את חבר הכנסת באסל גטאס מדיוני הכנסת והוועדות לתקופה של שישה חודשים. הוועדה קבעה ברוב דעות כי החקירה העומדת נגד גטאס, בחשד להעברת טלפונים סלולאריים וחומר נוסף לאסירים ביטחוניים, היא עבירה על כללי האתיקה. זכות ההצבעה שלו ושכרו לא נשללו בהחלטה.

את הפניות לועדת האתיקה בעניינו של באסל גטאס הגישו חברי הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), מיקי לוי ויעקב פרי (יש עתיד). בתגובה להחלטת ועדת האתיקה אמר ח"כ גטאס כי מדובר ב"החלטה פוליטית ונקמנית, שמעולם לא התקבלה כנגד אף ח״כ אחר בעת שתנהל נגדו הליך פלילי שטרם הסתיים...חברי ועדת האתיקה מינו את עצמם לשופטים ונתנו פסק דין וגזר דין בטרם התבררו החשדות נגדי". גטאס הוסיף כי הוא שוקל לפנות לבג"ץ על מנת לבטל את ההרחקה מהכנסת.

ח"כ גטאס מול משרדי להב 433, בחודש שעבר

ביום ראשון הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אסעד דקה, אחיו של האסיר הביטחוני וליד דקה, בגין העברת טלפונים ניידים לח"כ גטאס, אותם מסר האחרון לאסיר ביטחוני אחר בזמן ביקור בבית סוהר בקציעות.

לפני כשבועיים נחקר ח"כ גטאס במשרדי יחידה להב 433 של המשטרה בחשד שהבריח טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים. בעקבות בקשה של המשטרה, הוסרה חסינותו של גטאס והוא נעצר. בדיונים להארכת מעצרו טען גטאס כי אכן קיבל חבילה להעביר לאסיר וליד דקה אך העריך כי היא מכילה ספרים. 

לפני כשבועיים אישר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין למשטרה לערוך חיפוש בלשכתו במשכן של גטאס. מתן ההיתר הוא צעד חריג ביותר, שלא ננקט מאז 1979 לפחות. כמו כן, נערך חיפוש גם בביתו של גטאס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ