בעקבות החקירה נגדו, באופוזיציה קוראים לנתניהו להשעות את עצמו

ציפי לבני אמרה כי התנהלותו של נתניהו גרמה לו לאבד את התוקף המוסרי להיות ראש ממשלה. שלי יחימוביץ: "מצפה מכל מי שידיו נקיות לא להמשיך לכהן תחת ראש ממשלה מושחת"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציפי לבני
יהונתן ליס

במערכת הפוליטית תקפו היום (שבת) את ראש הממשלה וקראו לו להתפטר מתפקידו. חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה כי התנהלות נתניהו גרמה לו "לאבד את התוקף המוסרי להיות ראש ממשלה". זאת, לדבריה, בשל פעילותו הפוליטית להכשרת המאחז הבלתי חוקי עמונה והתנהלותו בפרשת אלאור אזריה. בהתייחס לחקירתו של נתניהו אמרה לבני באירוע שבתרבות במודיעין כי הוא "צריך להחליט אם הוא רוצה להיות אוליגרך או ראש ממשלה".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה כי "קרב הרגע שנתניהו יצטרך להשעות עצמו". לדבריה, "מדובר בשחיתות מעוררת שאט נפש: לנתניהו היה פשוט 'שוגר דדי' שסיפק לו באופן שוטף פינוקים יקרי ערך, בדומה למעטפות טלנסקי בפרשת אולמרט. מצפה מכל מי שידיו נקיות, לא להמשיך לכהן תחת ראש ממשלה מושחת".

הערב פורסם בערוץ 2 כי שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, פתח במגעים עם מפלגת המחנה הציוני כדי לבדוק אפשרות של הקמת ממשלה חלופית במקרה שנתניהו יתפטר. לפי הדיווח, כחלון מתעתד לבדוק אפשרות זו השבוע עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כדי למנוע את פיזור הכנסת ובחירות נוספות. כחלון הכחיש באופן גורף את הפרסום, וכתב בטוויטר שלו כי "הפרסום על גישושים לממשלה חלופית — לא היה ולא נברא. לא שוחחתי על הנושא — לא עם נשיא המדינה ולא עם יו"ר האופוזיציה". עוד דווח בערוץ 2 כי במשטרה מעריכים שחקירתו של נתניהו תסתיים תוך שבועות בודדים.

עוזי ארד, ראש המל"ל ויועצו של נתניהו לשעבר, התייחס אתמול לחקירת ראש הממשלה ואמר כי מינויו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על ידי נתניהו, לאחר ששימש קודם לכן כמזכיר הממשלה, מעמיד את מנדלבליט בעמדה בעייתית. "המצב שבו היועץ המשפטי צריך לעצב עמדה כלפי התקופה שבה שימש באותה לשכה כפקיד אחר מעמיד אותו במצב שכבר ידעו שהוא עלול להיות. צריך לדעת שזה מצב כפוי טובה. זה מצב בלתי אפשרי שקשה אפילו לו עד מאוד. לכן מצבים כאלה בדרך כלל רצוי היה שלא יהיו".

יועצו לשעבר של נתניהו אמר כי ראש הממשלה "עושה מה שטוב לו, להישרדות שלו ולמעמדו הפוליטי, ותמיד מעדיף את מעמדו הפוליטי על פני האינטרס הציבורי". כשנשאל ארד אם נתניהו מושחת, ענה: "נתניהו לימד אותנו שאם זה הולך, נראה ומגעגע כמו ברווז, זה ברווז. עכשיו הציבור ישפוט בעצמו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ