לאחר חשיפת "הארץ" על הקלטות נתניהו |

נתניהו על חקירותיו: אני יודע במה מדובר, לא יהיה כלום

ראש הממשלה הוסיף בישיבת שרי הליכוד הבוקר כי "יש לחץ פסול ובלתי פוסק של גורמים בתקשורת על גורמי האכיפה. הם מפריחים בלונים שהאוויר החם יוצא מהם בזה אחר זה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם חברי הכנסת ביטן וקיש, בשבוע שעבר בישיבת סיעת הליכוד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש  הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת שרי הליכוד הבוקר (ראשון) כי אחרי שתי החקירות שעבר הוא סבור כי אין ממש בחשדות נגדו. "לצערי אני לא יכול למסור פרטים", אמר נתניהו לשרים. "מה שאני כן יכול לומר לכם היום, כשאני יודע במה מדובר, ואני אומר לכם את זה בביטחון מלא: לא יהיה כלום כי אין כלום".

נתניהו הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים על מתן טובות הדדיות

נתניהו הוסיף כי "מה שיש פה זה לחץ פסול ובלתי פוסק של גורמים בתקשורת על גורמי האכיפה. הם מפריחים בלונים שהאוויר החם יוצא מהם בזה אחר זה. כך יהיה גם במקרה הזה. אני מציע לחבריי באופוזיציה לא לחגוג כי אין מה לחגוג. את השלטון מחליפים בקלפי".

מוקדם יותר אמר יו"ר הקואליציה דוד ביטן בראיון לגלי צה"ל כי הוא לא מאמין שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם אם יוגש, "ראש הממשלה יכול להמשיך לכהן". עוד אמר ביטן, בתגובה לפרסום של העיתונאי גידי וייץ ב"הארץ" כי נתניהו הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים על מתן הטבות הדדיות: "לא שמעתי את ההקלטה, ולא יודע אם יש הקלטה - אם כן, זה חמור מאוד שמישהו מקליט את ראש הממשלה".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קראה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להשעות את עצמו מעיסוק בפרשות נתניהו: "במשך שלושה חודשים היו בידי המשטרה הקלטות של ראש הממשלה נתניהו מנהל מו"מ עם איש עסקים על טובות הדדיות. לא ייתכן שלאור כל זאת מנדלבליט לא פתח מיד בחקירה, ומסמס את החשדות במילה המכובסת 'בדיקה'", מסרה גלאון. "בהיעדר הסברים פומביים לשיהוי בחקירה עולה חשד חריף לאתרוג של רה"מ ולניגוד עניינים חמור".

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת דודי אמסלם אמר בראיון לרשת ב' בנוגע לפרסום ב"הארץ": "אין לי מושג מאיפה יש להם את המידע. אני מניח שראש הממשלה אמור להיחקר ואף אחד לא אמור לדעת כרגע על מה". בהמשך מתח אמסלם ביקורת על המשטרה ואמר: "במשטר דמוקרטי מחליפים שלטון באמצעות בחירות, לא באמצעות משטרת ישראל. אנחנו שכללנו את זה: בדרך כלל עושים את זה באמצעות הפיכות צבאיות, אנחנו עושים את זה באמצעות הפיכות משטרתיות".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק צייץ הבוקר בחשבון הטוויטר שלו, על רקע הפרסום כי נתניהו לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה. "הלם! ביבי לא יוכל להמשיך לכהן כרה"מ. ישרי הדרך בין שריו ייאלצו להוליכו החוצה או לאבד גם את עולמם. סוף למריחה. יום עצוב, אך אין לנו ארץ אחרת!", כתב ברק.

ח"כ ציפי לבני אמרה בראיון לגלי צה"ל כי אסור לאיש ציבור לקבל מתנות. וכשעורך דינו אומר 'כן זה מותר', התשובה היא לא נכונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ