יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) פנה היום (שני) למבקר המדינה וקרא לו לבחון מחדש אם "ישראל היום" משמש כלי תעמולה בלתי חוקי לטובת ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת על רקע חקירות נתניהו והדיווחים לפיהם מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס ונתניהו דנו בשיחות מוקלטות בעסקה שבמסגרתה העיתון "יפנק" את נתניהו בסיקור חיובי, בתמורה לכך שראש הממשלה יקדם מהלכים שיחלישו את ישראל היום בתחרות עם ידיעות. 

במכתב ששיגר למבקר, יוסף שפירא, כתב חסון כי "במקביל לחקירה הפלילית, הפרשה הזאת מחייבת בדיקה מחודשת של הפרת חוקי הבחירות על ידי ראש הממשלה ומפלגת הליכוד. לאחר הבחירות האחרונות נקבע בדו"ח מבקר המדינה שאין ראיות מספקות לקשר פסול בין נתניהו לישראל היום, וכעת לאור הגילויים האחרונים מן הראוי לבחון את הדברים שנית".

לא הקלטה, הקלטות: נתניהו ומוזס קיימו סדרת שיחות בשנים האחרונות / נתניהו נגד מוזס: קרב שלטון-עיתון / הסוד נחשף: הרשימות השחורות של "ידיעות אחרונות"  / מסע ההשתלטות של נתניהו על התקשורת / נתניהו הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים על הטבות הדדיות / חדשות 2: נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות", הוא איש העסקים בהקלטת נתניהו / נתניהו על חקירותיו: אני יודע במה מדובר, לא יהיה כלום

ערב הבחירות, הגיש יו"ר מטה הליכוד דאז שלמה פילבר, כיום מנכ"ל משרד התקשורת, תצהיר לוועדת הבחירות המרכזית שלפיו לנתניהו ולליכוד אין כל קשר עם ישראל היום. זאת, בתגובה לעתירה שהוגשה לוועדה לאסור על ישראל היום לפרסם תעמולת בחירות לקידומו של נתניהו במהלך מערכת הבחירות האחרונה. בתצהיר נכתב כי "לראש הממשלה נתניהו אין ולא היה כל קשר של שליטה או קשר ארגוני כלשהו מכל מין וסוג שהוא עם 'ישראל היום' או עם מערכת עיתון או עם עיתונאים הכותבים בו או שיש בו כדי להשפיע על שיקולי העריכה של העיתון או על תכניו או על הקמתו, היווסדו או על ניהולו השוטף". לאחר הבחירות, המבקר הכשיר בדיעבד את התנהלותו של ישראל היום.

חסון הטיל ספק באמינות התצהיר וכתב כי "לא צריך להיות בעל השכלה משפטית כדי להגיע למסקנה שהתצהיר הוא למעשה תצהיר שקר. לא צריך להפליג בדימיונות כדי לשער שאם ראש הממשלה רואה עצמו כבעל השליטה דה פקטו בישראל היום, גם ישראל היום רואה בראש הממשלה כבעל השליטה דה פקטו", כתב חסון במכתבו. "האפשרות שבחסות הקשרים העבותים והאינטימיים שבין ראש הממשלה לבעלי השליטה בישראל היום התבצעו הפרות חמורות ועקביות של חוקי בחירות, לרבות קבלת תרומות אסורות בצורה של טובות הנאה, נראית היום טריוויאלית מתמיד. אי לכך, מן הראוי לערוך בדיקה מקיפה ורצינית שבה תתבררנה עד תום שאלות קשות אלה".

לאחר שאתמול חשף "הארץ" כי ראש הממשלה הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים מוכר על מתן הטבות הדדיות, מאוחר יותר נחשף בערוץ 2 כי איש העסקים הוא מו"ל ידיעות אחרונות מוזס. ההקלטות האלה נמצאות בידי המשטרה, ומהוות חומר חקירה בפרשה המרכזית בעניינה נחקר נתניהו.

בערוץ 10 דווח כי נתניהו ומוזס נפגשו במרכז הארץ ביוזמת שני מתווכים. לפי הפרסום, הרקע לפגישה הוא בקשה של נתניהו ממוזס שיגנוז מידע על בנו יאיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ