חקירות נתניהו

המחנ"צ ומרצ יוזמות הפגנה במוצ"ש בכיכר רבין: "עמדה ברורה נגד השחיתות"

ההפגנה מתוכננת ליום שבת הקרוב. המארגנים: "אסור שהעניין הזה ישאר רק במישור המשפטי, לדאוג שנתניהו לא יישאר ראש ממשלה יום אחד נוסף"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

המחנה הציוני, מרצ ומשמרת צעירי העבודה מתכננות עצרת מחאה בכיכר רבין במוצאי שבת, תחת הסיסמה "מושחתים נמאסתם". את העצרת, ניסיון ראשון לתרגם את חקירות נתניהו למחאה פוליטית, יזמה קבוצת "מהפך" ממפלגת העבודה ושותפים בה צעירי העבודה וצעירי מרצ.

"הציבור חייב להביע עמדה ברורה ביחס לשחיתות שעולה מפרשיות נתניהו", נמסר ממטה הארגון של ההפגנה, בה הוחלט כי לא יינשאו נאומים. "אסור שהעניין הזה ישאר רק במישור המשפטי, משום שגם אם נתניהו יצליח לצלוח את המשוכה הזאת עלינו לדאוג שלא ישאר יום נוסף כראש ממשלה. מי ששם את האינטרסים האישיים שלו לפני האינטרסים של כולנו, אסור שיופקד על ההווה והעתיד שלנו". קבוצת מהפך, שיזמה את ההפגנה, מונה כיום למעלה מ-600 חברים הפועלים להפוך את מפלגת העבודה לאלטרנטיבה לשלטון הימין. ההפגנה תתחיל בצעדה שתצא מצומת הרחובות קפלן-דה וינצ'י לכיוון כיכר רבין, בשעה 19:30 במוצאי השבת הקרוב. 

נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו / לא הקלטה, הקלטות: נתניהו ומוזס קיימו סדרת שיחות בשנים האחרונות / נתניהו נגד מוזס: קרב שלטון-עיתון / הסוד נחשף: הרשימות השחורות של "ידיעות אחרונות"  / מסע ההשתלטות של נתניהו על התקשורת / נתניהו הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים על הטבות הדדיות / חדשות 2: נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות", הוא איש העסקים בהקלטת נתניהו / נתניהו על חקירותיו: אני יודע במה מדובר, לא יהיה כלום

נגד נתניהו עומדות שתי חקירות: העיקרית נוגעת להקלטות שהגיעו לידי המשטרה, בהן מתועד נתניהו מנהל משא ומתן עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס. לפי העסקה שדוברה בין השניים, "ידיעות אחרונות" ישנה את אופי הסיקור כלפי ראש הממשלה בתמורה להגבלת "ישראל היום".

הפרשה השניה עוסקת בטובות ההנאה שקיבל לפי החשד נתניהו מאנשי עסקים, בהם המפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן ואיש העסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר, שהתבקשו לרכוש עבור נתניהו ורעייתו מוצרי יוקרה כמו סיגרים ושמפניה בשווי מצטבר של מאות אלפי שקלים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ