ח"כ שלח: מנדלבליט חייב לפרסם את תמלילי השיחות בין נתניהו למוזס

חברו בסיעת יש עתיד מאיר כהן הוסיף כי "רודנות ורוח של פאשיזם מתחילים בהשתלטות על אמצעי תקשורת". השר לשעבר אבי גבאי: "נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית כרה"מ"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה, בשנה שעברה

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, אמר היום (שבת) כי "היועץ המשפטי לממשלה חייב לפרסם במלואם את תמלילי השיחות בין נתניהו לנוני מוזס, מיד עם סיום החקירה וההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה ואנשים אחרים". את הדברים אמר שלח באירוע שבתרבות בנתניה. 

שלח המשיך והתייחס לפרשות נתניהו, והוסיף כי הוא "לא שופט מהדלפות לעיתונות אם יש כאן חצייה של הסף הפלילי, אבל במישור הציבורי יש כאן דבר חמור ביותר: ראש ממשלה שמתייחס לאמצעי תקשורת כאל משהו שמספסרים בו כדי לשמר את שלטונו, והמו"ל של העיתון הגדול בארץ שמתייחס לעמדות ולעיתונאים בעיתונו כאל נתונים למכירה על פי האינטרס הכלכלי שלו. מנדלבליט צריך להתחייב עכשיו שנדע מה נאמר שם, כי יש כאן סכנה לשאריות האמון בשלטון ובתקשורת - שני יסודות בסיסיים של חברה דמוקרטית".

גם סגן יו"ר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) התייחס לפרשות נתניהו ואמר כי "אם הפרטים נכונים, וההקלטות משקפות את מה שהיה שם, זאת אחת מהפרשות הקשות ביותר שהיו במדינת ישראל". ח"כ כהן הוסיף כי "כמורה להיסטוריה, כשמדברים על רודנות ועל רוח של פאשיזם זה מתחיל בהשתלטות על אמצעי תקשורת. אם נתניהו עסק במסחר בעיתונות חופשית זו התחלה של דיקטטורה". את הדברים אמר היום באירוע שבתרבות בבאר שבע. 

ח"כ כהן התייחס גם ליו"ר מפלגתו יאיר לפיד ואמר כי "יאיר לא שותק, ובוודאי שהוא יתייחס לפרשה. אנחנו מנסים להביא שיח קצת אחר, פחות מתלהם. יאיר לפיד לא פוחד מ'ידיעות אחרונות' או מנוני מוזס... כשאתה עובד במקום עבודה 30 שנה ומגיעה הצעת חוק, יאיר הלך הצידה, והיום מעל לכל ספק מסתבר שזה היה טוב".

באותו אירוע נכח גם השר לשעבר אבי גבאי, שאמר כי "נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית במדינת ישראל כראש הממשלה. פרשיית מוזס-ביבי היא הכי חמורה שהיתה במדינת ישראל, בהקשר של נתניהו... כשראיתי את ראש הממשלה שלי שותה על חשבון ארנו מימרן, שהוא עבריין צרפתי והוא מחזיק אותו ומממן אותו, התביישתי".

לפיד בישיבת סיעה בכנסת, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

גבאי התייחס לפרשת הצוללות ופרשת המתנות ואמר כי ביחס להן, בהקלטות נוני-מוזס אין לו ספק: "רואים כל מיני דברים, עכשיו השמפניה והסיגרים, אז אתה אומר 'לא נעים, אני מתבייש'. אולי זה פלילי ואולי לא, אני לא עו"ד. אבל כשאתה רואה את השיחה הזו (מוזס-נתניהו, אב"ז) ואף אחד לא מכחיש את הדברים, ואתה רואה איך מנהלים משא ומתן על התודעה שלנו... אם זה לא פלילי, אם זה לא שוחד, אז אני לא יודע מה זה שוחד. ועל הדבר הזה נתניהו צריך ללכת, לפנות את הכסא שלו, כי זה כבר שיא השיאים".

חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) התיחסה גם היא לפרשת נתניהו-מוזס וכתבה היום בחשבון הפייסבוק שלה כי "נתניהו הוא ראש ממשלת המאפיה הישראלי הראשון". היא הוסיפה כי "שני אנשים שאחריות עצומה על עתיד המדינה מוטל על כתפיהם מוכנים למכור אותו בתמורה לכוח אישי. בידיעה שכשמהאזרחים נשללת הזכות לדעת - נשללת מהם הזכות לדמוקרטיה... נתניהו נאחז בשלטון מתוך תשוקה לכוח ולפינוקים שהוא מביא איתו, אבל לא כדי להשתמש בכוח הזה לטובת המדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ