"הארץ"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר (ראשון) כי הפרסומים על פגישותיו של רה"מ בנימין נתניהו עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס "לא נעימים ואפילו מביכים", אך הדגיש כי בליכוד לא נערכים לתרחיש שבו יאלץ נתניהו לפנות את מקומו.

"אני עובד לצדו של ראש הממשלה ועומד לצדו כבר למעלה מ-20 שנה", אמר ארדן בראיון לרשת ב'. "ודאי שהפרסומים הללו הם לא נעימים, הם אפילו מביכים, אבל אני עדיין מקווה מאוד בכל לבי שהפרשיות האלה יסתיימו בדיוק כפי שראש הממשלה אומר – ללא כלום".

ארדן בכנסת, בנובמבר צילום: ליאור מזרחי

כשנשאל ארדן האם בליכוד נערכים כבר לעידן שאחרי נתניהו, השיב ארדן בשלילה: "אני לא מכיר שום עיסוק בליכוד ביום שאחרי ואני לא מתכוון להתייחס לפרסומים עיתונאיים כאילו שהם מייצגים את המציאות", אמר. "כל התייחסות שלי לספקולציה או תרחיש עתידי עלולה להשפיע על החקירה ולקבל פרשנות או קונוטציה לא נכונה".

הבוקר התייחסה לפרשה גם יו"ר מרצ, זהבה גלאון, וכתבה בחשבון הפייסבוק שלה כי "שומרי הסף הפכו לשומרי הסף של נתניהו. נתניהו צריך ללכת, והוא צריך לקחת אתו את היועץ המשפטי". גלאון הוסיפה כי "היועץ המשפטי לממשלה דוגר חודשים על קלטות שמוכיחות שראש הממשלה הוא שחקן מרכזי בשוק התקשורת בישראל, ולא רק שראש הממשלה הזה לא עף מיד לחדר החקירות, מנדלבליט נותן לו גם להמשיך לכהן כשר התקשורת?".

ח"כ עופר שלח (יש עתיד) נשאל הבוקר על עמדתו של יו"ר המפלגה יאיר לפיד על הפרשה, ואמר כי לפיד נזהר בתגובותיו בין היתר משום שהיה בעל טור ב"ידיעות אחרונות" במשך שנים ארוכות. "הזהירות שהוא נוקט, דווקא מפני שהוא היה מזוהה עם ידיעות אחרונות כל כך הרבה שנים, היא זהירות סבירה לגמרי", אמר בראיון לגלי צה"ל.

הבוקר התייחס לפרשה עורך ידיעות אחרונות, רון ירון, וכתב בעמוד הראשי של העיתון כי אם מוזס היה מנסה לשנות את אופי הסיקור - העובדים היו עוזבים. "אתמול בערב התברר לי שאני לא רק העורך הראשי של העיתון החשוב והמשפיע במדינה. אני גם זה שמחזיק בסולם ריכטר. אני אחראי על 'רעידת האדמה שתהיה פה'. או יותר נכון, על זו שהיתה יכולה להיות פה, ב'ידיעות אחרונות', אם מישהו היה מעז לשנות את הקו של העיתון".

לדבריו, "אין מצב שהעיתון הזה היה שורד את רעידת האדמה הזו. כולנו, כאיש אחד, היינו עוזבים ומחפשים בית אחר". ירון הוסיף כי בחירת המילים של מוזס - "רעידת אדמה" -מוכיחה כי הוא ידע זאת בעצמו.

אמש חשף גיא פלג בחדשות 2 ציטוטים נוספים מפגישה בין נתניהו למוזס, בה דנו השניים בזהות עיתונאים ופרשנים שיעניקו סיקור אוהד יותר לרה"מ מעל דפי העיתון. על פי הציטוטים שפורסמו, מוזס אמר לנתניהו כי "צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה".

"אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה", אמר נתניהו למוזס בנוגע לסיקורו מעל דפי העיתון. "להוריד את רף העוינות מ-9.5 ל-7.5". על כך עונה לו מוזס: "זה ברור לי, עזוב - צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה". "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג", אומר נתניהו, ועל כך משיב מוזס: "לשמחתך, אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה, אז לבריאות, תהיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ