השר לשעבר גבאי: סיכוי גבוה שאתמודד על ראשות העבודה

לדבריו, העובדה שפקד כ-3,000 חברים חדשים למפלגה עודדה אותו לנסות את כוחו. אתמול מתח ביקורת על ראשי המפלגות בקואליציה ששותקים מול חקירות נתניהו ולא תבעו את התפטרותו

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר אבי גבאי כשהודיע על התפטרותו בשנה שעברה
השר אבי גבאי כשהודיע על התפטרותו, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

השר להגנת הסביבה לשעבר ואיש "כולנו", אבי גבאי, שהתפקד לאחרונה למפלגת העבודה, אמר אתמול (שלישי) כי קיים "סיכוי גבוה" שיתמודד על ראשות המפלגה בקיץ הקרוב. הוא יקבל את החלטתו הסופית רק בעוד כחודש, חודש וחצי. עד היום, לדבריו, הוא פקד כ-3,000 חברים חדשים, כ-90% מהם באינטרנט. נתון זה מעודד אותו, לטענתו, לקפוץ לזירת ההתמודדות ולנסות את כוחו.

אתמול מתח גבאי ביקורת על ראשי המפלגות בקואליציה, ובראשם משה כחלון (כולנו) ואריה דרעי (ש"ס), ששותקים נוכח חקירות נתניהו. לדבריו, עליהם לתבוע ממנו להתפטר כבר כעת, ואם לא יעשה זאת - לפרוש לאלתר מהקואליציה ולהוביל לבחירות כלליות.

הבחירות המקדימות (פריימריז) בעבודה אמורות להיערך בעוד כחצי שנה, בחודש יולי. עד כה הצהיר רק ח"כ עמיר פרץ באופן רשמי על התמודדות והוא כבר מנהל מסע בחירות נמרץ ברחבי הארץ. פרץ זכה לתמיכתו של חבר סיעתו, איציק שמולי, אחד מחברי הכנסת הבולטים במפלגה. גם היו"ר המכהן, ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, מתעתד לבקש מחדש את אמון הבוחרים במפלגתו. ח"כ אראל מרגלית יתמודד אף הוא וכנראה שגם ח"כ עומר בר-לב.

במפלגה ממתינים להחלטתם של היו"ר לשעבר ויריבתו של הרצוג, ח"כ שלי יחימוביץ' ולזו של המזכ"ל לשעבר ויו"ר וועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ איתן כבל. יחימוביץ' עדיין לא החליטה אם להתמודד לראשות המפלגה או לראשות ההסתדרות, או לא להתמודד כלל בעבודה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ