יועמ"ש הכנסת דחה את פתיחת הליך הדחת גטאס

היועץ, איל ינון, קבע כי על הבקשה להיות מוגשת מחדש ולכלול נימוקים עדכניים שיבססו את הטענה שגטאס עבר עבירה ביטחונית. עד כה גויסו 72 חתימות, המאפשרות לפתוח בהליך הדחתו

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

היועץ המשפטי לכנסת הורה היום (שלישי) שלא לקבל את חתימותיהם של 72 חברי הכנסת שביקשו לפתוח את הליך ההדחה של ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת), וקבע כי יש צורך בהגשת בקשה חדשה. הבקשה הוגשה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אישר להגיש כתב אישום נגד גטאס, שתועד בחודש שעבר מבריח טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים.

היועץ המשפטי, איל ינון, קבע כי על הבקשה להיות מוגשת מחדש ולכלול נימוקים עדכניים שיבססו את הטענה שגטאס עבר עבירה ביטחונית, שהיא העילה להדחה במקרה זה.

ח"כ גטאס בבית משפט השלום ברחובות, החודשצילום: אילן אסייג

בכנסת העריכו אתמול כי הסיכויים לכך שניתן יהיה לממש את חוק ההדחה ולהביא להפסקת כהונתו של ח"כ גטאס מהכנסת נמוכים. לצד העובדה שהקואליציה מתקשה לגייס את הרוב הדרוש להדחה עצמה, מקורות בכנסת העריכו כי בשל הקושי להוכיח כי מדובר בעבירה ביטחונית עוד לפני משפטו, תימנע אפשרות להחיל עליו את העילה המאפשרת הדחה לפי החוק.

השר זאב אלקין (הליכוד) אמנם הצליח לגייס יותר מ-70 חתימות של חברי כנסת, מתוכם עשרה חברי אופוזיציה, ובכך עמד בדרישות החוק לפתיחה בהליך ההדחה. אולם נכון לעכשיו אין בכנסת רוב של 90 ח"כים הנדרש לשם אישורה של ההדחה עצמה. חברי הרשימה המשותפת, מרצ וכמחצית מחברי המחנה הציוני צפויים להתנגד להדחה וכמוהם, ככל הנראה, גם ח"כ בני בגין (הליכוד).

השר אלקין אמר בתגובה כי "היות ורוב החתימות נאספו עוד לפני הגשת טיוטת כתב האישום, נוסח המכתב ליו"ר הכנסת התבסס רק על החומר הראשוני שפורסם. בהתייעצות עם היועמ"ש של הכנסת סוכם שנצרף לפנייה ניסוח מעודכן שיכלול את הסרטון המפליל ואת החומר בטיוטת כתב האישום שהוכן על ידי היועץ המשפטי לממשלה, שממנו עולה בבירור שהפעולות של ח"כ באסל גטאס בהחלט מהוות סיוע לארגון טרור". עוד נמסר כי "החומר המעודכן, לפי הסיכום עם היועמ"ש של הכנסת, יוכל לשמש לבסיס לפתיחת ההליך להדחתו של ח"כ גטאס מהכנסת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ