נתניהו ימנה את ח"כ איוב קרא לשר בלי תיק

סגן השר לפיתוח אזורי לוחץ על נתניהו מאז הקמת הממשלה. "הוא הבטיח לי, הייתי צריך להתמנות מזמן", אמר החודש. במקביל, צפויה הממשלה לאשר ביום ראשון את מינויו של אלי כהן מכולנו לשר הכלכלה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את חבר הכנסת איוב קרא (הליכוד) לשר בלי תיק. המינוי צפוי להיות מאושר בממשלה ביום ראשון. בנוסף, חבר הכנסת אלי כהן מסיעת כולנו צפוי להתמנות לשר הכלכלה, ורחל עזריה תמונה ליו"ר ועדת הרפורמות במקום אלי כהן.

איוב קרא, ביוליצילום: אלכס קולומויסקי

קרא לוחץ על נתניהו למנותו לשר מאז הוקמה הממשלה. כשנודע לו שלא יכהן כשר, אשפז עצמו בבית החולים הדסה עין כרם, ובהמשך מונה לסגן השר לפיתוח אזורי. לפני חודש נתן נתניהו את תיק הפיתוח האזורי לשר צחי הנגבי. קרא החל במסע שבחים לנתניהו כדי לקבל משרת שר ללא תיק במקומו, והשבוע החליט נתניהו להענות לבקשתו. 

לפני שבועיים אמר קרא בראיון לרותם שטרקמן באתר themarker: "הדבר היחיד שאני לא מבין בקשר שלנו, למה הוא לא ממנה אותי לשר. זה אינטרס שלו לפני האינטרס שלי. אני לא מבין ולא יכול להסביר". קרא הוסיף כי "אני לא רוצה לחשוב על זה, אני מרגיש אליו כמו אח".

לדברי קרא, "הוא הבטיח לי. הייתי צריך להתמנות מזמן. בגלל הזיהוי שלי אתו לא מוניתי בתקופת שרון. בקדנציה הזאת, למרות ההבטחה, התפשרתי כי רציתי לעזור. בהמשך התפנו שלושה תפקידים של שרים בליכוד — סילבן שלום, משה יעלון ודני דנון, אבל הוא מינה רק את צחי הנגבי ונשארו שני מקומות פנויים. למה דווקא אצלי זה נעצר, אין לי מושג. אני ותיק מכל השרים הקיימים וגם נאמן, ואין לי מושג למה זה לא תופס אותי".

תיק הכלכלה, אותו צפוי לקבל ח"כ כהן, לא אויש מאז עזב השר אריה דרעי את התפקיד לפני שנה. תחילה נתניהו החזיק בתיק, ולאחר מכן העביר אותו לשר משה כחלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ