סקר מעריב: בנט בראשות הליכוד יגרוף 29 מנדטים ויגבר על לפיד

אשכנזי בראשות העבודה יזכה ל-15 מנדטים, שישה יותר ממה שיקבל היו"ר הנוכחי הרצוג. יעלון בראשות רשימה עצמאית יזכה לשמונה מנדטים. 57% סבורים כי החשדות נגד נתניהו מבוססים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

נפתלי בנט בראשות הליכוד יגרוף 29 מנדטים וינצח את יאיר לפיד, שיקבל בתרחיש כזה 27 מנדטים - כך על פי סקר "פאנלס פוליטיקס" שנערך עבור עיתון "מעריב" והתפרסם היום (שישי). עם זאת, לפי הסקר מאזן הגושים אינו משתנה גם בתסריט כזה.

עוד לפי הסקר, 57% מהנשאלים סבורים כי החשדות נגד נתניהו בפרשת טובות ההנאה ובפרשת נוני מוזס מבוססים, לעומת 28% שסבורים ההפך. בהתאם לכך, 56% חושבים כי הליכה לבחירות בזק בעיתוי הזה היא מהלך לא ראוי, ו-27% רואים בכך מהלך נכון.

מימין: כץ, נתניהו, ביטן ובנט, בכנסת בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

על השאלה מי ראוי לרשת את מקומו של נתניהו ענו 21% כי הם תומכים בלפיד, 12% בבנט, 7% בגדעון סער  ו-6% במשה יעלון. בראשות הליכוד העדיפו 18% את גדעון סער, ואילו יעלון וארדן זוכים ל-10% תמיכה כל אחד. בקרב קהל תומכי הליכוד ארדן מוביל וסער שני. 

תוצאות הסקר שמתייחסות למצב שבו ראשי המפלגות הנוכחיים מובילים אותן גם במערכת הבחירות, דומות לאלה שבסקרים אחרים שפורסמו באחרונה. כך, אם הבחירות היו נערכות היום לפיד היה מוביל עם 26 מנדטים, בעוד הליכוד היה מסתפק ב-23 מנדטים. המחנה הציוני בראשות הרצוג יגרוף תשעה מנדטים והבית היהודי בראשות בנט יגרוף 13 מנדטים. עם זאת, במצב שבו גבי אשכנזי מנהיג את המחנה הציוני מקבלת הרשימה 15 מנדטים. הצטרפות של יעלון ללפיד תביא את המפלגה ל-30 מנדטים, לעומת הצטרפות של אשכנזי, שתוסיף מנדט אחד. במפלגה עצמאית צפוי לזכות יעלון, לפי הסקר, לשמונה מנדטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ