נתניהו הפר את התקנון ולא יתייצב במועד לענות לשאלות האופוזיציה

האופוזיציה דרשה לזמן את נתניהו לדיון לפני כשבועיים, אך מלשכת נתניהו נמסר שהוא לא יבוא במועד זה וביקשו לדחות את השתתפותו לחודש הבא - בניגוד לתקנון

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתנהו בטקס פתיחת מנהרות הראל, השבוע
נתנהו בטקס פתיחת מנהרות הראל, השבועצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפר את תקנון הכנסת ולא יתייצב במועדים שעליהם הורתה לו האופוזיציה במליאת הכנסת להשיב לשאלות הח"כים. לפי התקנון, האופוזיציה רשאית לזמן את ראש הממשלה או אחד משריו בהתראה של שבועיים, כל אחד מהם פעם אחת בכל מושב, כדי להשתתף ב"שעת שאלות", ולענות מעל בימת הכנסת על כל שאלה הנוגעת לתחום עיסוקם. ראש הממשלה רשאי לבקש דחייה אחת לכל היותר במועד הדיון, אבל עליו להתייצב במליאה בתוך שבועיים מהמועד המקורי.

האופוזיציה דרשה לזמן את נתניהו לדיון ב–9 בינואר, לפני כשבועיים, אך מלשכת נתניהו נמסר שהוא לא יוכל לבוא במועד זה וביקשו לדחות את השתתפותו, בניגוד לתקנון, לחודש הבא, או לסוף חודש זה.

מרכזת האופוזיציה בכנסת, ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), פנתה בכעס ליועץ המשפטי לכנסת, איל ינון, ודרשה שלא לאפשר לנתניהו לדחות את הדיון, אלא לממש את התקנון כלשונו. צוות לשכת ראש הממשלה טען לאי הבנה עם האופוזיציה על המועד המדויק שבו התבקש נתניהו להתייצב. במכתב ששיגר למיכאלי, מתח ינון ביקורת על מזכיר הממשלה, שלא עמד במועדים, אך החליט בצעד חריג לאפשר את בקשת הדחייה של נתניהו מעבר למועד המופיע בתקנון. האירוע יתקיים, בסופו של דבר, ב–30 בינואר.

מיכאלי אמרה בתגובה: "ניסיונות רה"מ לברוח מחובתו לעמוד בפני שאלות חברי הכנסת לא צלחו. טוב שהיועץ המשפטי לכנסת העמיד אותם, ואת מזכירות הממשלה, במקום, ונתניהו יצטרך להגיע בעוד שבוע ולתת לנו תשובות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ