שרת המשפטים על בחינת קשריו של כחלון: לא ייתכן שכל היכרות תידון כניגוד עניינים

שקד פרסמה תגובה חריפה בעקבות הדיווח אתמול ב"הארץ", לפיו משרד המשפטים בוחן אם השר כחלון נמצא בניגוד עניינים שימנע ממנו לעסוק במינויים לעליון. "זה טירוף מערכות", הוסיפה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שקד וכחלון בכנסת, 2015
שקד וכחלון בכנסת, 2015צילום: מרק ישראל סלם

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה היום (חמישי) לפרסום אתומל ב"הארץ", לפיו משרד המשפטים בוחן אם השר משה כחלון נמצא בניגוד עניינים שימנע ממנו לעסוק במינויים לעליון. שקד אמרה כי לא ייתכן שכל היכרות תידון כניגוד עניינים, וכי מדובר ב"טירוף מערכות". 

"ניגוד עניינים מתייחס לקרובי משפחה או לחברות הדוקה ומתמשכת", הוסיפה השרה. "במידה וההגדרה תורחב אקדם חקיקה שתגדיר היטב ובצורה ברורה מהי קרבה הדורשת הסדר ניגוד עניינים". 

אתמול פורסם כי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר בוחנת בימים אלו בקשה שהוגשה כדי למנוע משר האוצר משה כחלון, החבר בוועדה למינוי שופטים, לעסוק במינויים לבית המשפט העליון. זאת בשל קשריו עם המועמד יוסף אלרון, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה. בבקשה, שהוגשה בתחילת דצמבר, נכתב כי "הבקשה הוגשה בתחילת חודש דצמבר ונכתב בה כי "השר כחלון מקדם במרץ את מינויו של נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט יוסף אלרון, אשר הינו על פי הנטען מכרו וידידו משכבר הימים". 

במענה לפניית "הארץ" בעבר באשר לקשרים בין השניים נמסר מלשכת כחלון כי "כתושב חיפה, לשר כחלון היכרות עם השופט אלרון והוא מעריך את יכולותיו המקצועיות ופועלו". מגיש הבקשה ציין בפנייתו כי השר כחלון פסל עצמו בעבר מלדון בסוגיית מתווה הגז בשל קשריו עם איש העסקים קובי מימון

בשלב זה נמשכים הראיונות של 26 המועמדים בוועדת המשנה למינוי שופטים. הישיבה הראשונה של הוועדה בהרכבה המלא תתקיים לקראת סוף חודש פברואר. במידה וחברי הוועדה יגיעו להסכמות, הם צפויים להכריז על ארבעת השופטים החדשים שיאיישו את הכיסאות שיתפנו בבית המשפט העליון ב–2017.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ