יחימוביץ החליטה להתמודד על ראשות ההסתדרות; ניסנקורן מבקש למנוע בחירות

הח"כית לא תוכל לרוץ ללא סיעה, והסיעה שהקים איתן כבל וביקש להעביר לה חתמה הסכם עם היו"ר ניסנקורן, הפועל לביטול הבחירות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן כבל ושלי יחימוביץ בפריימריז למפלגת העבודה, 2013
חיים לוינסון

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' ממפלגת המחנה הציוני החליטה השבוע לרוץ לראשות ההסתדרות, אך טרם נמצאה סיעה שתוכל לעמוד בראשה. יו"ר ההסתדרות הנוכחי אבי ניסנקורן פועל לבטל את הבחירות המיועדות לחודש מאי, באמצעות חתימת הסכמים קואליציוניים עם הסיעות מחר (ראשון) בשעות הצהריים. על הסיעות להכריז עד מחר בשעה 12:00 האם הן מתמודדות בבחירות. יחימוביץ' טרם הכריזה רשמית על מועמדותה אך גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי החליטה לרוץ.

יחימוביץ' התלבטה זמן רב אם להיכנס למרוץ, אך השבוע החליטה סופית על ההתמודדות. לפי חוקת ההסתדרות, מועמד לראשות ההסתדרות חייב לרוץ מטעם סיעה. מועד רישום הסיעות חלף זה מכבר, ויחימוביץ' לא רשמה סיעה.

יחימוביץ' נחשבת מקורבת לשר חיים כץ השולט בסיעת "עוז", אך היא תומכת בראש  ההסתדרות הנוכחי ניסנקורן. האפשרות האחרונה שנותרה ליחימוביץ' היא דרך סיעת "הבית החברתי", שהקים חבר הכנסת איתן כבל. חבר הכנסת מהמחנה הציוני ביקש לתת ליחימוביץ' את סיעתו, אך בסוף השבוע התברר כי מנהליה הנוכחיים חתמו על הסכם עם ניסנקורן ולא מוכנים לאפשר ליחימוביץ' לרוץ בראשות הסיעה. כעת, כבל בוחן את האפשרויות המשפטיות שיש בידו על מנת להחזיר אליו את השליטה בבית החברתי.

כבל אמר בתגובה כי "ב-48 השעות האחרונות נעשו מהלכים אלימים ופחדניים להשתלט על סיעתי". כבל הוסיף כי "אני מודיע כי לא אאפשר זאת וכי אנקוט בכל מהלך ציבורי ומשפטי שנדרש כדי שיתקיימו בחירות. לא אאפשר שלאחד הגופים הגדולים והחשובים ביותר בישראל ימונה אדם לקדנציה שנייה, שמונה שנים בסך הכל, ללא בחירות".

ניסנקורן מסר כי "סיעת עוגן והעומד בראשה, יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, נכונים לקיום בחירות מול כל מי שיעמיד מועמדות, וכל ניסיון לטעון אחרת הינו בזוי ושיקרי". לדבריו, "הטענות בדבר סיעת 'הבית החברתי' קשורות לעניינים פנימיים שלהם וכל ניסיון לטעון אחרת הוא שיקרי ומסולף. סיעת הבית החברתי חתמה על הסכם קואליציוני עם סיעת עוגן בגלוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ