החשבת הכללית היוצאת לקחה עמה שישה ארגזי מסמכים רגישים ממשרד האוצר

לפי מקורות באוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו נטלה בין היתר מסמכים הנוגעים לעסקת רכש הספינות, שהיא יזמה את המימון החריג שלה. המסמכים טרם הוחזרו. עבאדי-בויאנג'ו: "מדובר בקשקוש מוחלט"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאדי-בויאנג'ו עם שר האוצר משה כחלון, ביולי 2015
חיים לוינסון

החשבת הכללית היוצאת במשרד האוצר, מיכל עבאדי–בויאנג'ו, נטלה עמה שישה ארגזי מסמכים עם חומר מקצועי רגיש לפני שעזבה את משרד האוצר בשבוע שעבר, כך אמרו מקורות במשרד.

עבאדי–בויאנג'ו סיימה את תפקידה בשבוע שעבר והוחלפה על ידי רוני חזקיהו, לשעבר המפקח על הבנקים. הארגזים שלקחה עמה לפני עזיבתה כללו חומרים מקצועיים שבהם טיפלה במסגרת תפקידה. 

לדברי מקורות במשרד האוצר, בין יתר המסמכים שלקחה עבאדי–בויאנג'ו, היו גם כאלה שעסקו בשיקום בית החולים הדסה, שיחסיה עם מנהלו זאב רוטשטיין עכורים. עוד לקחה עבאדי–בויאנג'ו מסמכים הנוגעים להתקשרות המדינה עם תאגיד "כיל" ולוועדת השלושה, שתפקידה היה לאשר הוצאות אישיות של ראש הממשלה. כמו כן, לפי המקורות במשרד, עבאדי–בויאנג'ו לקחה עמה חומרים הקשורים לעסקת רכש הספינות, אשר היא זו שיזמה את מתווה המימון החריג שלה באמצעות הלוואה מבנק דיסקונט.

לדברי המקורות, לקיחת החומר הגיעה לאוזניו של מנכ"ל האוצר שי באב"ד. לאחר שהתייעץ האחרון עם היועץ המשפטי של המשרד אסי מסינג, החליט באב"ד לבדוק את הנושא. בינתיים, עבאדי-בויאנג'ו לא החזירה את המסמכים. הנושא נחשב רגיש מאוד בצמרת משרד האוצר, ובאב"ד טרם החליט מה לעשות בנידון.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "מיכל סיימה את תפקידה", והבהירו כי לא יתייחסו לעניין. "הארץ" העביר לעבאדי-בויאנג'ו כמה שאלות בעניין, אולם היא סירבה להתייחס אליהן ומסרה בתגובה כי "מדובר בקשקוש מוחלט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ