חיים לוינסון

השר ישראל כץ מתח הבוקר (ראשון) ביקורת על התבטאויותיו של השר נפתלי בנט הנוגעות לסבב לחימה נוסף ברצועת עזה. "נפתלי בנט מוכן לחמם את כל הגזרה מול עזה, להגיד שיש כאן מלחמה בלתי נמנעת ולדרדר את כל האזור למלחמה, בגלל אינטרסים פוליטיים", אמר כץ בראיון לגלי צה"ל. "אני אומר בצורה חד-משמעית: כל התבטאות של חבר קבינט על מלחמה בלתי נמנעת בעזה היא חסרת אחריות".

כץ הוסיף כי הוא "רואה בחומרה רבה מאוד התבטאות של חברי קבינט ובייחוד של אותו שר בקבינט שעומד בראש מפלגה קטנה, ומוכן לחמם את כל הגזרה מול עזה ולהגיד שיש כאן מלחמה בלתי נמנעת". בראיון לרשת ב' הוסיף כץ כי בנט "מנסה להרחיב את קהל התומכים שלו על חשבון אינטרסים לאומיים, והדבר הזה צריך להיקטע".

בשבוע שעבר נשא בנט נאום בשדרות ואמר כי סבב הלחימה הבא מול חמאס הוא רק שאלה של זמן. "סבב הלחימה הבא הוא שאלה של מתי ולא של האם, ואנחנו הפעם צריכים להכריע, לא בתיקו, אלא בניצחון ברור כדי למנוע את הסבב שאחריו", אמר בנט. שר הבינוי והשיכון יואב גלנט התראיין באותו היום לגלי צה"ל והעריך כי הסבב הקרוב מול חמאס בעזה עשוי להתרחש באביב. "אני מסמן את האביב הקרוב כנקודה שאנחנו צריכים להיות ערוכים לקראתה", אמר גלנט.

מהבית היהודי נמסר בתגובה: "השר כץ מנהל קמפיין להחלפת נתניהו, הכולל הקמת מטה ותכנון מדויק להחלפתו, ומנסה להשיק את הקמפיין במתקפה אישית נגד שרים אחרים בממשלה. מוטב שיחזור לעסוק בפקקים בכביש 1 ובתאונות ולא יגרור את הבית היהודי לקרבות האישיים שלו נגד נתניהו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ