נתניהו: אמנה את צחי הנגבי לממלא מקום שר התקשורת באופן זמני

ראש הממשלה אמר לכתבים כי בעוד שלושה חודשים יחליט אם להפוך את המינוי לקבוע. גורם בסביבת נתניהו ציין כי רה"מ סומך על הנגבי שלא ייכנע ללחצי התקשורת וימשיך לקדם רפורמות בענף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (שישי) בתדרוך לכתבים במהלך הטיסה בחזרה מארה"ב לישראל כי החליט למנות את השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי לתפקיד ממלא מקום שר התקשורת לתקופה זמנית של שלושה חודשים. נתניהו ציין כי בתום שלושת החודשים, הוא יקבל החלטה אם להפוך את המינוי לקבוע. 

גורם בסביבת נתניהו אמר ל"הארץ" כי ראש הממשלה סומך על הנגבי שלא ייכנע ללחצים של כלי התקשורת וימשיך לקדם את הרפורמות הנדרשות בענף. השבוע הועלתה גם האפשרות כי מירי רגב תמונה לתפקיד שרת התקשורת. רגב הבהירה כי אם המינוי אכן יתבצע, היא לא תוותר על תיק התרבות והספורט שבו היא מחזיקה מאז הקמת הממשלה.

נתניהו והנגבי בישיבת סיעה, בינוארצילום: אוליבייה פיטוסי

החלטת נתניהו באה בעקבות עתירות שהוגשו לבג"ץ בשבועות האחרונים נגד כהונתו כשר התקשורת על רקע חקירותיו בתיק 1000 ובתיק 2000, אשר בשניהם מעורבים אנשי עסקים שפעילים בשוק התקשורת - מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס וארנון מילצ'ן שמחזיק במניות בערוץ 10.

לפני כשבועיים וחצי הורה בג"ץ לנתניהו להבהיר תוך שלושה שבועות מדוע אינו מתפטר או משעה עצמו ממשרד התקשורת בעקבות מעורבותו בפרשות הללו. המדינה אמורה למסור לבג"ץ את תשובתה לעתירה, שהגישו בנפרד התנועה לאיכות השלטון ויו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני), בתחילת השבוע הבא. במשרד המשפטים העריכו כי יש קושי משפטי להגן על המשך כהונתו של נתניהו במשרד התקשורת, ועל כן העברת התיק מתבקשת.

נתניהו כבר העביר לפני כמה חודשים את סמכות קבלת ההחלטות לגבי חברת בזק לידי הנגבי, אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע כי היחסים של נתניהו עם הבעלים של בזק שאול אלוביץ' פוסלים אותו מקבלת החלטות בעניין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ