השרים דחו שורת הצעות חוק למען זכויות הלהט"ב

ועדת השרים לחקיקה פסלה הצעות חוק הנוגעות לזכויות להט"בים, יומיים לפני ציון יום זכויות הקהילה הגאה בכנסת. מקור בליכוד: סיכויי הצעות החוק של האופוזיציה לעבור בוועדת השרים - נמוכים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגיגות מצעד הגאווה בירושלים, בחודש יולי האחרון
יהונתן ליס

השרים טרפדו היום (ראשון(  הצעות חוק המגנות על קהילת הלהט"ב, יומיים לפני "יום זכויות הקהילה הגאה" שיצויין בכנסת. ועדת השרים לחקיקה פסלה היום שלוש הצעות חוק הנוגעות למעמד הקהילה הלהט"בית, ודחתה את הדיון בשתי הצעות נוספות.

בין ההצעות שנפסלו על ידי הוועדה נמנית הצעת החוק של ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) האוסרת קריאות גזעניות באירועי הספורט מטעמים של זהות מגדרית או נטייה מינית, הצעה של ח"כ מיכל רוזין (מרצ) המסדירה הכשרות על מגדר ונטייה מינית בקרב אנשי מקצוע בתחום החינוך וזו של ח"כ דב חנין האוסרת הפליית סטודנטים על רקע מגדר או נטייה מינית.  

שתי הצעות נוספות – איסור טיפולי המרה לקטינים של ח"כ גרמן וברית הזוגיות האזרחית של ח"כ עליזה לביא – נדחו בשבוע. 

"המפלגות החרדיות בולמות קידום של הצעות חוק בנושאי הקהילה, ואליהן מצטרפות לא פעם הבית היהודי וישראל ביתנו. זאת קואליציה הומופובית", אמר מקור בליכוד. להערכתו, סיכויי יוזמות האופוזיציה לעבור בוועדה נמוכים.

"לצערי, אימת הסיעות החרדיות ושיקולים קואליציונים צרים מותירים את חברי וחברות הקהילה מופלים בספר החוקים", אמרה ח"כ מיכל רוזין (מרצ). "בשנה שעברה אמר ראש הממשלה במליאה כי כל אדם נברא בצלם. השנה עליו לצקת תוכן לאמירה הזו ולפעול למען שוויון מלא לקהילה הגאה".

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד), שיזמה הצעת חוק האוסרת "טיפול המרה" לקטינים, החתימה על ההצעה 37 חברי כנסת. זו ההצעה היחידה שאליה הצטרפו גם שלושה נציגי הקואליציה — דוד ביטן, אמיר אוחנה (הליכוד) ומרב בן ארי (כולנו). ההצעה אוסרת על כל "ייעוץ או טיפול במטרה לנסות ולשנות את נטייתו המינית של קטין להטרוסקסואלית או לנסות לשנות את זהותו המגדרית".

ח״כ דב חנין, שגם הצעת חוק שלו נדחתה בוועדת השרים, אמר ל"הארץ": "מצער ומקומם שראש הממשלה נתניהו משתמש בזכויות להט"ב רק לצרכי קידום יחסי החוץ, ורק כשזה נוח לו. ממשלתו ממשיכה למנוע הכרה בזכויות בסיסיות ביותר שצריך היה לעגן כבר מזמן".

הצעה נוספת שיזמה רוזין קוראת לחייב אנשי מקצוע העובדים במערכת החינוך לעבור הכשרה ייעודית בנושא מגדר ונטייה מינית, כדי לפתח אצלם רגישות להתמודדות עם אוכלוסיות אלה. ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) תקדם השבוע הצעת חוק שעל פיה "כל אדם רשאי לאמץ ילד, בין אם כיחיד ובין אם לאו", וזאת בניגוד למצב החוקי כיום, הקובע כי הורים מאמצים כשירים הם רק "איש ואשתו". ח"כ עליזה לביא תקדם את חוק הדגל של יש עתיד, "ברית הזוגיות האזרחית", שקומם עליו את המפלגות החרדיות.

ח"כ מיכאלי אמרה אתמול: "קואליציית נתניהו מתמחה בחקיקה שמייצרת אפליה ואי־שוויון כלפי כל מי שלא חושב כמוה. אין מה להתפלא שבשבוע שבו אנחנו מציינות את יום זכויות הקהילה הגאה בכנסת הם לא טורחים להעלות חקיקה למען זכויות הקהילה". לדברי גרמן, "הכניעה של הליכוד ושל כולנו בפני הדתיים והחרדים היא בגידה בקהילה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ