גנז המדינה דורש מהחשבת הכללית לשעבר להחזיר את ארגזי המסמכים הרגישים שלקחה ממשרד האוצר

מיכל עבאדי-בויאנג'ו טוענת כי אין שחר לדברים, אולם ל"הארץ" נודע שבמשרד האוצר מחזיקים בתיעוד ממצלמות אבטחה בו היא נראית יוצאת מהמשרד עם הארגזים המדוברים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאדי-בויאנג'ו במסיבת עיתונאים במשרד האוצר, בשנה שעברה
חיים לוינסון

גנז המדינה, ד"ר יעקב לזוביק, פנה באחרונה למשרד האוצר בדרישה שיפעלו להחזרת ארגזי המסמכים הרגישים אותם נטלה החשבת הכללית היוצאת, מיכל עבאדי בויאנג'ו, בטרם סיימה את תפקידה בחודש שעבר.

כפי שפורסם ב"הארץ", מיכל עבאדי–בויאנג'ו סיימה את תפקידה בסוף ינואר והוחלפה על ידי רוני חזקיהו, לשעבר המפקח על הבנקים. הארגזים שלקחה עמה לפני עזיבתה כללו חומרים מקצועיים שבהם טיפלה במסגרת תפקידה. בתגובה לשאלת "הארץ" בעניין ענתה עבאדי-בויאנג'ו בתחילת החודש כי "מדובר בקשקוש מוחלט". אולם ל"הארץ" נודע כי במשרד האוצר מחזיקים בתיעוד ממצלמות האבטחה בו נראית עבאדי-בויאנג'ו יוצאת מהמשרד עם הארגזים המדוברים.

לדברי מקורות במשרד האוצר, בין המסמכים שלקחה עבאדי–בויאנג'ו היו גם כאלה שעסקו בשיקום בית החולים הדסה, שיחסיה עם מנהלו זאב רוטשטיין עכורים. עוד לקחה עבאדי–בויאנג'ו מסמכים הנוגעים להתקשרות המדינה עם תאגיד "כיל" ולוועדת השלושה, שתפקידה לאשר הוצאות אישיות של ראש הממשלה. כמו כן, לפי המקורות במשרד, החשבת הכללית לשעבר לקחה עמה חומרים הקשורים לעסקת רכש הספינות, שהיא זו שאישרה את מתווה המימון החריג שלה באמצעות הלוואה מבנק דיסקונט.

בעקבות הפרסום, פנה גנז המדינה, האחראי על ארכיון המדינה, למנכ"ל משרד האוצר בבקשה שיפעל להחזרת החומר לחזקת המדינה. "בהתאם להוראות תקנון השירות", כתב לזוביק, "גנז המדינה הוא המנחה המקצועי בכל הנוגע לניהול רשומות במשרדי הממשלה. בתקנון נקבע כי 'כל מסמך הנוצר במהלך עבודתו של עובד מדינה או מתקבל אצלו שייך למדינה'. דינו של כל חומר כזה הוא להישאר במשרד. אבקש פעולתך המידית על מנת לוודא השבת המסמכים האמורים, שהם רכוש המדינה, לידי גנז המדינה".

מנכ"ל האוצר שי באב"ד עדיין לא החליט מה לעשות בפרשה. בשל רגישות העניין, רק הוא מטפל בפרשה והוא ממדר עובדים אחרים מהעיסוק בה.

מטעם החשבת הכללית נמסר: "מדובר במהומה רבה על לא מאומה. הטענה לפיה החשבת הכללית הוציאה או העלימה מסמכים רגישים מחזקת המדינה - אין לה שחר".

ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ