הצעת החוק להארכת חופשת הלידה בשבוע אושרה בקריאה טרומית

במידה ותאושר הצעת החוק, שמאריכה את החופשה ל-15 שבועות, היא צפויה להיכנס לתוקף כבר בשנת 2017. בחצי השנה הקרובה תבחן ועדת הרפורמות הארכה בשבוע נוסף

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק של יו"ר ועדת הרפורמות ח"כ רחל עזריה (כולנו) לרפורמה בחופשת הלידה.

מוקדם יותר אישרה ועדת השרים לחקיקה את תמיכת הקואליציה בהצעת חוק, שתאריך את חופשת הלידה בשבוע. כיום חופשת לידה בישראל אורכת 14 שבועות, ובמסגרתה זכאית היולדת לדמי לידה של מאה אחוזים בהתאם להכנסותיה בשלושה חודשים שקדמו ללידה.

אמהות עם ילדיהן. למצולמות אין קשר לכתבה
אמהות עם ילדיהן. למצולמות אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום

במסגרת הרפורמה תוארך חופשת הלידה כבר במהלך שנת 2017, ויינתן סל הקלות ליולדות שיכלול הנחה במעונות יום. כמו כן, ועדת הרפורמות תבחן בחצי השנה הקרובה הארכה של החופשה בשבוע נוסף.

נוסף על הארכת תקופת החופשה, התניית החופשה לאבות תצומצם משלושה שבועות לשבוע על מנת לעודד חלוקה של חופשת הלידה. זאת, מאחר ואחוזי המיצוי של אבות לחופשה עומדים על 0.4 בלבד. בנוסף, סטודנטיות שנאלצות לשוב ללימודים יוכלו לחלוק את התקופה עם האבות, ברגע שמוסד הלימודים דורש מהן לחזור. כמו כן, תינתן הנחה במעונות היום עבור הילדים הנמצאים במעון גם ליולדת שמאריכה עד חצי שנה את התקופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ