כבל בהקלטה: "יחימוביץ' מחויבת לתמוך בי ליו"ר המפלגה"

בניגוד להכחשות הנחרצות, נשמע כבל בהקלטה מספר על הדיל שרקם עם יחימוביץ' במסגרת תמיכתו בה לראשות ההסתדרות, ומוסיף: "מהות הסיעה היא לקדם אותי. לא מעניין אותי ההסתדרות"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כבל ויחימוביץ' אשתקד
חיים לוינסון
חיים לוינסון

חבר הכנסת איתן כבל הוקלט כשהוא מספר על דיל שרקם עם ח"כ שלי יחימוביץ', על פיו היא תתמוך בו לראשות העבודה. בתחילת החודש שעבר הודיעה יחימוביץ' כי תתמודד על ראשות ההסתדרות, לאחר שחתמה על הסכם עם ח"כ איתן כבל לפיו תתמודד מטעם סיעתו "הבית החברתי". השניים מכחישים את הדיל באופן נחרץ, גם לאחר פרסום ההקלטות. 

בערוצי הטלוויזיה שודרה הערב (חמישי) ההקלטה, מלפני כחודש, בה אומר כבל לחברי סיעתו: "אני רוצה ללכת עם שלי ביחד להסתדרות, שלי מחויבת לתמוך בי ליו"ר המפלגה". כבל המשיך ואמר: "זו ההזדמנות שלי לקחת את החלום שלי (ראשות העבודה, ח"ל). אני צריך את העזרה שלכם בעניין הזה".

כבל המשיך להסביר למקורביו, שאינם תומכים בח"כ יחימוביץ', כי "הסיעה (הבית החברתי, ח"ל) הוקמה עבורי, היא כלי שמשמש לקדם אותי. כל מהותה היתה לקדם אותי. לא מעניין אותי הסתדרות".

חבר מפלגת העבודה המשיך ואמר כי "אף אחד לא חשב שמפלגת העבודה, שהיתה 24 מנדטים, תראה פח אשפה היום. פתאום נוצרה לי הזדמנות. יכולתי להיות יו"ר קק"ל, לא רוצה. או אני יושב ראש מפלגת העבודה, או אני חלק ממפץ שיפוצץ את הפוליטיקה הישראלית והולך הביתה. לוקח את הבית החברתי ואומר, 'חבר'ה תלכו תזדיינו כולכם'".

בתגובה לפרסומים מסר ח"כ כבל: "את שאמרתי בשיחה אמרתי מתוך משאלת לב, שאפילו אני איני יודע אם ארצה לממשה. אין ולא היה דיל ביני ובין שלי, לא בקשתי ממנה לתמוך בי לראשות המפלגה וממילא היא גם לא הבטיחה זאת. הדלפת קטעים סלקטיביים משיחה בת שעות ארוכות היא עוד פרפור אחרון של ניסנקורן ומשפחת עיני למנוע התמודדות, ומאמצים אלה מעידים על הפחד שהם חשים. להדלפה יש ערך רכילותי ובוודאי לא משפטי. בחירות יהיו ועל ניסנקורן להשלים עם כך".

ח"כ שלי יחימוביץ' מסרה בתגובה: "לא היה ולא יהיה דיל, לא בעל פה ולא בכתב. איתן כבל לא ביקש, לא התנה ולא העלה תמיכה שלי בו וממילא הנושא לא עלה. תומכי במפלגה הם אנשים חופשיים שאינם מקבלים פקודות מאיש. ההחלטה שלי במי לתמוך תהיה, כמו תמיד, על פי מה שטוב ונכון למפלגה ולמדינה ולא על בסיס קומבינות פוליטיות כאלו או אחרות. אני מציעה לניסנקורן לחדול ממאמציו הנואשים לסכל בחירות, כי הבחירות הן עובדה מוגמרת".

יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג אמר כי "מדובר במרמה והפרת אמונים מול הציבור הרחב, חברי ומתפקדי מפלגת העבודה. אי אפשר להגזים בנזק שנגרם לנו, אבל אנחנו נדע להתגבר, להתחזק ולהוביל את המפלגה על ערכיה המדיניים והחברתיים בחזרה להנהגת המדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ