סקר ערוץ 2: יתרון מובהק ללפיד, יעלון מתנדנד סביב אחוז החסימה

הסקר חוזה ליש עתיד 26 מנדטים לעומת 22 לליכוד. המחנה הציוני והבית היהודי זוכות כל אחת ל-11 מנדטים, ומפלגה בראשות שר הביטחון לשעבר מקבלת ארבעה מנדטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לפיד בישיבת סיעה, בינואר

סקר שפורסם הערב (שישי) בערוץ 2 חוזה כי אם הבחירות היו נערכות היום, למפלגת יש עתיד היה יתרון מובהק על פני הליכוד והיתה זוכה ל-26 מנדטים לעומת 22. בנוסף, אם שר הביטחון לשעבר משה יעלון אכן יקים מפלגה בראשותו - לא בטוח שיעבור את אחוז החסימה. 

הסקר מעניק למפלגת הליכוד 22 מנדטים, לרשימה המשותפת 13 מנדטים, למחנה הציוני 11 מנדטים וכך גם לבית היהודי. ישראל ביתנו, יהדות התורה ומפלגת כולנו עומדות על שבעה מנדטים כל אחת, וש"ס ומרצ עם שישה מנדטים לכל מפלגה. יעלון, שהכריז בשבוע שעבר כי יקים מפלגה בראשותו לקראת הבחירות, מקבל בינתיים ארבעה מנדטים.

כלל המפלגות שלא מתכוונות להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה - יש עתיד, המחנה הציוני, מרצ, הרשימה המשותפת ומפלגתו של יעלון - מקבלות יחד 60 מנדטים. במצב כזה, נוצר גוש חוסם וספק אם נשיא המדינה יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. 

בסקר שפורסם בחדשות 10 לפני כשלושה חודשים זכתה יש עתיד בראשות יאיר לפיד ל-27 מנדטים, ואילו הליכוד ירדה ל-23. מסקר אחר שפורסם באותו החודש בערוץ 2 עלה כי הליכוד ויש עתיד זכו למספר זהה של מנדטים, העומד על 25. בסקר שנערך בספטמבר הובילה יש עתיד בפער של שני מנדטים על הליכוד (24 מול 22), ובסקר מקביל שפורסם כמה ימים אחר כך גם עמדה יש עתיד על 27 מנדטים מול 23 של הליכוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ