ועידת מרצ דחתה את הצעת גלאון לפריימריז פתוחים

יו"ר מרצ זהבה גלאון הציעה להקדים את הבחירות והוסיפה כי "אם מרצ לא תיפתח, היא פשוט לא תהיה". ח"כ אילן גילאון שהתנגד להצעה הודיע כי יתמודד לראשות המפלגה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלאון בועידת מרצ, היום

ועידת מרצ דחתה הערב (שלישי) את ההצעה של ראשת המפלגה זהבה גלאון להקדים את הבחירות לראשות המפלגה ולערוך אותן בשיטת ה"פריימריז הפתוחים". ח"כ אילן גילאון, שהתנגד גם הוא להצעה, הודיע כי יתמודד לראשות המפלגה בפריימריז הקרובים.

לפי המתווה שגיבשה גלאון, הוועידה היתה אמורה לאשר עקרונית מעבר לפריימריז פתוחים. לאחר מכן היו מתכנסים מוסדות המפלגה לגבש הצעה מדוקדקת, ובסיומה ההצעה היתה שוב מובאת לאישור בוועידת המפלגה.אך זאת כאמור נדחתה. לפי שיטת הבחירות הנוכחית במפלגה, ועידת המפלגה המונה אלף איש ונבחרת מדי ארבע שנים בידי כלל מתפקדי המפלגה - היא זו שבוחרת את ראש המפלגה וחברי הכנסת.

ח"כ אילון גילאון, התנגד להצעת גלאון והודיע כי יתמודד לראשות המפלגה צילום: דודו בכר

בדברי הפתיחה אמרה גלאון כי "זה דורש מאיתנו להפסיק להסתגר במועדון חברים סגור ונוח לי במועדון הזה. השיטה הנוכחית הכי נוחה לי. אני מציעה לוותר על השנתיים שנותרו לי ולהעמיד עצמי לבחירה לפריימריז פתוחים. ממה אתם מפחדים?"

ח"כ אילן גילאון, שהכריז הערב כי ירוץ לראשות מרצ, אמר כי הוא מתנגד לשיטה מכיוון שהיא "שיטת הפריימריז מייצרת מלבד המצב של השקעה אדירה בכסף, בבחירות האמת יוצרת יחס שלילי בין מצביעים לחברים. מפקדי ארגזים".

בתגובה שמסרה לאחר ההחלטה הודיעה גלאון כי היא מתכוונת להביא את ההצעה מול שאר מוקדי הכוח של מרצ והביעה צער מהתנגדותו של ח"כ גילאון להצעה - "אם מרצ לא תיפתח, היא פשוט לא תהיה" אמרה גלאון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ