בסביבת נתניהו שוקלים לתמוך בהפעלת התאגיד ללא שידורי טלוויזיה

על פי הרעיון שנשקל כעת, תאגיד השידור יתחיל את שידוריו כמתוכנן רק בתחנות הרדיו, ורשות השידור תמשיך לשדר תוכניות טלוויזיה. כך תימנע, בין היתר, הגשת המהדורה המרכזית על ידי גאולה אבן סער

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו שממשיך את ביקורו בסין, נשקל הרעיון הבא: לתמוך בהקמת תאגיד השידור הציבורי, אך ללא שידורי טלוויזיה. כך מסרו מקורות פוליטיים בישראל ששוחחו אתמול (שני) עם גורמים המתלווים לפמליית ראש הממשלה.

על פי הרעיון המדובר, תאגיד השידור הציבור יתחיל את שידוריו כמתוכנן, ב-30 באפריל, אולם רק בדיגיטל ובתחנות הרדיו. ואילו רשות השידור המתפרקת תמשיך לשדר את תוכניות הטלוויזיה בערוץ 11. כך, בין היתר, תימנע הגשת מהדורת החדשות המרכזית בתאגיד "כאן" על ידי גאולה אבן סער, שעל מינויה לתפקיד נמסר אתמול. הדבר יחייב כמובן שינוי חקיקה בכנסת.

נתניהו בסין, אתמול
נתניהו בסין, אתמולצילום: WANG ZHAO/אי־אף־פי

אבן סער, עיתונאית ושדרנית ותיקה ומוערכת, בעלת קריירת שידורים ארוכה בערוץ הראשון ובטלוויזיה החינוכית, נשואה לשר החינוך והפנים לשעבר, גדעון סער (הליכוד), הנחשב ליריב קשה של נתניהו.

בליכוד טענו אתמול כי הידיעה על מינויה היא אחת הסיבות לכך שראש הממשלה הקשיח את עמדתו ואינו מוכן עדיין להסכים למתווה הפשרה המתגבש בשיחות שבין נציגו, השר יריב לוין, לשר האוצר משה כחלון ואנשיו. מקורבים לנתניהו ולכחלון טענו אתמול כי השניים רחוקים מהשגת פשרה וכי המשבר הפוליטי, העלול לפרק את הממשלה, נמצא בעיצומו. 

מאז מוצאי שבת, אז הודיע ראש הממשלה ששינה סופית את דעתו בעניין תאגיד השידור הציבורי ושהוא מתנגד להקמתו, מנסים השרים המקורבים לנתניהו, יריב לוין וצחי הנגבי, להגיע להבנות עם שר האוצר על הקמת התאגיד. בסביבת ראש הממשלה מתעקשים שאיומו להקדים את הבחירות אם לא ייענו דרישותיו - רציני. 

מקורבי נתניהו טענו אתמול כי הפערים בין הצדדים רחוקים מאוד. כך או כך, שרים בממשלה העריכו אתמול כי ההחלטה בעניין תיפול רק ביום חמישי, כשנתניהו ישוב ארצה. אם נתניהו יתעקש על הקדמת הבחירות, הוא יוכל לפטר את שרי "כולנו" מהממשלה ובכך ליצור ממשלת מיעוט. מהלך כזה יחשוף אותו לסכנה של הקמת ממשלה חלופית בראשות יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג. הרצוג עובד קשה באחרונה על מהלך כזה, בינתיים ללא הצלחה וללא היתכנות ממשית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ