ראשי המפלגות החרדיות לנתניהו: מתנגדים להקדמת הבחירות על רקע משבר התאגיד

לאחר שהח"כים ליצמן, גפני ודרעי הבהירו את עמדתם נועד רה"מ עם כחלון במשך כרבע שעה בארבע עיניים, אך השניים לא הגיעו להסכמות בנוגע לתאגיד. לפנות ערב נפגשו פעם נוספת

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליצמן ודרעי בדרך לישיבת ממשלה, בשנה שעברה
ליצמן ודרעי בדרך לישיבת ממשלה, בשנה שעברהצילום: מרק ישראל סלם

ראשי מפלגת יהדות התורה יעקב ליצמן ומשה גפני ויו"ר ש"ס אריה דרעי אמרו היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הם מתנגדים לכל יוזמה להקדמת הבחירות לכנסת על רקע משבר תאגיד השידור הציבורי, כך אמרו ל"הארץ" שלושה מקורות שעודכנו בתכני הפגישה. 

הדברים נאמרו בתחילת ישיבת ראשי מפלגות הקואליציה, ולאחר שהבהירו את עמדתם הציע השר ליצמן כי כל ראשי המפלגות יעזבו את הפגישה וישאירו את נתניהו ואת שר האוצר כחלון ללבן את המשבר ביניהם. השר דרעי נשאר בחדר עוד כמה דקות עם כחלון ונתניהו ואז עזב גם הוא. כחלון ונתניהו נועדו עוד כרבע שעה בארבע עיניים אולם לא הגיעו לכל הסכמה בסוגיית התאגיד.

נתניהו וכחלון נפגשו לפנות ערב פעם נוספת בנסיון לפתור את המשבר הפוליטי סביב תאגיד השידור. הפגישה התקיים בדיסקרטיות ונמסר על קיומה רק אחרי סיומה‎.

בסוף השבוע הנחה נתניהו את מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, להשלים באופן חד צדדי הכנה של הצעת חוק לביטול התאגיד ולשיקום רשות השידור, וכן את החוק שנועד להבטיח לדרג הפוליטי שליטה בכל גופי התקשורת המשודרת בישראל. החוקים יונחו כהצעות חוק ממשלתיות. נתניהו, ששוחח על הנושא עם כמה אנשים בימים האחרונים, הגיע למסקנה כי המגעים עם שר האוצר משה כחלון ומנכ"ל משרדו שי באב"ד מוצו. לדברי מקור פוליטי הבקיא בפרטי הדיונים, "אם כחלון יסכים — מה טוב. אם לא — נתניהו ייאלץ ללכת לבחירות". 

עמדתו של כחלון לא השתנתה והוא אינו מוכן לדחות עוד את מועד הפעלת התאגיד. מנגד, הוא גם לא מתכוון להקשות על נתניהו בנוגע לחוק הפיקוח. לעומתו, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתנגד לסעיפים רבים בחוק, שבהם הדחת יו"ר התאגיד גיל עומר והמנכ"ל אלדד קובלנץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ