משבר התאגיד: פגישה נוספת של נתניהו וכחלון הסתיימה ללא הסכמות

בימים האחרונים בחנו אנשי מקצוע משני הצדדים שורה של חלופות להפעלת התאגיד. אולם מקור בקואליציה אמר כי "ניהול המשבר אינו רציני", וכי הדד-ליין לפתרון הוא יום רביעי הבא

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה ושר האוצר נועדו הערב (שלישי) פעם נוספת בניסיון לפתור את משבר תאגיד השידור הציבורי, אך לא הגיעו להסכמות. בתום הפגישה, שנמשכה כשעתיים וחצי, הודיעה לשכת ראש הממשלה כי הוחלט שהשניים ימשיכו לדון בנושא.

נתניהו וכחלון בישיבת ממשלה, בחודש שעבר
נתניהו וכחלון בישיבת ממשלה, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

בימים האחרונים בחנו אנשי מקצוע משני הצדדים שורה של חלופות להפעלה של התאגיד תחת דרישותיו של נתניהו, בהן העברת חטיבת החדשות מרשות השידור לתאגיד, אולם מקור בקואליציה אמר כי "לא נעשית עבודה רצינית".

מקור בקואליציה המעורה במגעים בין נתניהו לכחלון אמר ל"הארץ" כי הדד-ליין למציאת פתרון למשבר הוא יום רביעי הבא, אז צפויה הכנסת לקיים כנס פגרה מיוחד שבו הח"כים יוכלו לאשר את המתווה שיושג. אולם לדבריו, המגעים בין הצדדים עד היום לא היו משמעותיים. "עד עכשיו לא מצאו פתרון, בעיקר כי לא מצליחים לסמן את הבעיה. המפתח נמצא בידיים של נתניהו שצריך להחליט מה מבין החלופות השונות יירצה אותו", אמר אותו מקור.

מקור אחר אישר כי ההצעות המרכזיות שהועברו עד כה בין השניים אינן משנות באופן משמעותי את דרכי תפעול התאגיד ופירוק רשות השידור. המגעים מתמקדים בשינוי מבנה מועצת התאגיד, בהדחת ראשיו, בקליטת מספר עובדים גדול יותר מרשות השידור המתפרקת ובהגדלת תקציב התאגיד לשם כך. שני הצדדים בוחנים שורה של אפשרויות נוספות, כשהבסיס לדיונים בימים האחרונים היה העדפת המשך הפעלת התאגיד במתכונת זו או אחרת על פני שיקום רשות השידור ושמירה יחסית על מסגרת התקציב שהוקצה לו. "מה שעבר בין הצדדים אלה בעיקר שליפות מהמותן. זה לא שנעשית כאן עבודה רצינית. שני הצדדים מגששים בניסיון לאתר כל מני אופציות. קשה לומר שניהול המשבר הזה ענייני", אמר המקור.

זו הפגישה השלישית של השניים מאז חזר ראש הממשלה נתניהו מסין. ביום ראשון נפגשו השניים פעמיים, אך לא הצליחו להגיע להסכמות. בכיר בליכוד העריך בתום הפגישה השנייה כי האפשרות ללכת לבחירות עדיין מונחת על השולחן. הבכיר, שמעורה במגעים בין הצדדים, אמר ל"הארץ" כי "ראש הממשלה לא מעוניין בבחירות, ובוחן אפשרויות שונות לפתרון המשבר שנוצר עם כחלון". לדבריו, הבעיה המרכזית כרגע שייכת לתחום המשפטי: "עדיין לא נמצא פתרון שיהיה מוסכם על כל הצדדים ויקבל גם את ההכשר של היועצים המשפטיים. אם לא יימצא פתרון כזה, נתניהו יכול ללכת לבחירות".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר אתמול כי מפלגתו מתנגדת לבחירות, אך לא תעמוד כאבן נגף אם זו ההחלטה. "אנחנו לא מאמינים שהליכה לבחירות היא דבר הנכון, אבל אנו לא חוששים מכך", אמר גפני בפתח דיון פגרה בוועדה. "אם צריך - נלך שוב לבוחר. אולי זה אפילו ייטיב איתנו על פי הסקרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ