נתניהו: לא חושש ללכת לבחירות בגלל התאגיד; כחלון: לא תהיה שוב רה"מ אחריהן

בפגישה שקיימו בניסיון לפתור את משבר התאגיד, הזכיר נתניהו כי לפי תוצאות הסקרים עתידו הפוליטי של כחלון בסכנה. שר האוצר השיב כי אם יוקדמו הבחירות נתניהו לא יחזור לראשות הממשלה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וכחלון בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני, אתמול
"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון איימו זה על זה באחת הפגישות שקיימו בניסיון לפתור את משבר תאגיד השידור הציבורי. לפי פרסום בחדשות 2 ו-10, הדברים נאמרו בפגישה בה נכחו כחלון, נתניהו וראש הסגל בלשכתו, יואב הורוביץ. 

לפי הפרסומים, נתניהו אמר לכחלון בשיחות: "הלכתי לבחירות על חוק 'ישראל היום', אני לא חושש ללכת לבחירות גם על עניין התאגיד", והוסיף: "אתה מכיר את המספרים (הכוונה למספרים בסקרים) ומה יכול לקרות". על כך השיב לו כחלון: "זה לא מפחיד אותי, אני יכול להינזק בשניים-שלושה מנדטים אבל אתה לא תחזור לכיסא הזה אם נלך לבחירות".

אתמול (חמישי) הגיע המשבר הפוליטי בין ראש הממשלה ושר האוצר לקיצו. לפי ההסכם שגובש בין השניים, חטיבת החדשות של התאגיד תפורק וחטיבת החדשות של רשות השידור, שנמצאת כיום בפירוק ומנוהלת על ידי ברי בר ציון, היא זו שתמשיך לפעול ולשדר חדשות עד שיוקם תאגיד חדש.

משמעות ההסכם היא שרשות השידור במתכונתה הנוכחית תמשיך לשלוט בשידור הציבורי בישראל לטווח זמן בלתי ידוע, שעשוי לארוך שנים. גם לאחר הקמת התאגיד החדש, חטיבת החדשות שלו כלל לא תפעל. במקום זאת, שידורי החדשות של ערוץ 1 ושל רשת ב' יימשכו כרגיל – כולל מהדורות "מבט" וה"מוסף", באמצעות אותם מגישים ופרשנים.

הסיכום שאליו הגיעו נתניהו וכחלון יעלה לקופת המדינה עשרות ואולי כמה מאות מיליוני שקלים - כך מעריכים מקורות כלכליים. לפי הערכות, עלות ההפעלה של השידור הציבורי במתכונת החדשה לא תהיה נמוכה בשל הצורך בהעסקת עובדים, שכירת משרדים, אולפנים וכו'.

נוסף על כך, סוכם כי משרד האוצר יגבש הסדרי פרישה לעובדי רשות השידור שלא ימשיכו בתאגיד החדשות ולעובדי התאגיד שלא ישולבו בו. במשרד האוצר אמרו כי במסגרת פשרה זו יישמרו מסגרות התקציב. ואולם, ההערכה היא שיהיה צורך להגדיל סיוע הפרישה לעובדים מבוגרים שלא ייקלטו לעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ