לפיד: אין ספק שהוקל לשמאל הקיצוני מהגבלת התאגיד

יו"ר יש עתיד תקף את נתניהו על המהלך שיוביל לפיטורי כתבים המזוהים עם הימין, והדגיש כי בניגוד לדברי רה"מ לפיהם התאגיד "חמק לו מתחת לרדאר", הוא היה מעורב בקידום החוק

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר לפיד, בשנה שעברה
יהונתן ליס

יו״ר יש עתיד, יאיר לפיד, שהיה ממובילי המהלך להקמת תאגיד השידור הציבורי כשר אוצר, תקף היום (שבת) בחריפות את ראש הממשלה נתניהו. בפוסט בפייסבוק הבהיר לפיד כי בניגוד לדברי נתניהו לפיהם התאגיד ״חמק לו מתחת לרדאר״, ראש הממשלה היה מעורב בהליכי אישורו של החוק בממשלה.

לפיד מנה את רשימת הכתבים הבכירים המזוהים עם הימין שנקלטו בשורות התאגיד והוסיף: "אלה האנשים שאותם כינה דוד ביטן 'צפונבונים'. השמאל הקיצוני אולי היטיב להסתיר את אנחת הרווחה שלו כשנסגר התאגיד, אבל אין ספק שהוקל לו״.

לדברי לפיד, ״הממשלה איבדה עניין במדינה. במקום זה היא עוסקת רק במשחקים פוליטיים, רק ב'מי כופף את מי', רק בשאלה מי יתפוס את הכותרת הבאה. הפוליטיקאים היושבים בה עסוקים למעשה רק בדבר אחד: בעצמם. מרגע שהיה חשש שאולי יום אחד, מתישהו, עוד שנתיים או שלוש, מישהו יגיד במהדורת החדשות של התאגיד משהו לא נחמד עליהם, בעצם הסיפור נגמר״.

מוקדם יותר היום אמר שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, חבר מפלגת כולנו בראשותו של שר האוצר משה כחלון, שהסוגיה לא נוגעת לקהל הבוחרים של המפלגה. "התאגיד לא מעניין את עם ישראל או את המצביעים שלנו. אותנו מעניין לעסוק בנושאים שחשובים לציבור", אמר כהן באירוע "שבתרבות" בבאר שבע.

גם ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג דיבר באותו אירוע, ואמר כי הצליח לגבש הרכב קואליציוני חלופי לממשלה הנוכחית בשיא המשבר בין נתניהו לכחלון לפני כשבועיים. הרצוג גם העריך כי על אף ההסכם שהושג ביום חמישי, הקואליציה הנוכחית לא תחזיק מעמד. "כשנתניהו היה בסין התגבשה קואליציה חלופית", אמר.

לדברי הרצוג, "האופציה של ממשלה חלופית קיימת, בועטת, נושמת ותחכה להזדמנות הבאה שתפתח בזמן הקרוב מאוד. מה שקורה עכשיו זה ברור. הקואליציה הפנימית של נתניהו נסדקת בצורה משמעותית. הוא מאבד את היכולת להחזיק את הקואליציה וכל מי שמכיר את הפוליטיקה הישראלית יודע שהיא בדרך לפירוק".

יו"ר המחנה הציוני העריך כי בשנה הקרובה הקואליציה תתפזר וייתקיימו בחירות. הוא הסביר כי "המציאות הפנימית של הקואליציה הזו נמצאת לקראת שבירה. היצרים והמתחים עצומים ויש אי אמון בסיסי בראש הממשלה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ