המשנה לנשיא העליון לשעבר נגד תמיכת היועמ"ש בחיסול התאגיד

השופט בדימוס מצא אמר כי במקום למנוע את התערבות רה"מ בתקשורת "הוא נתן לזה לגיטימציה". ח"כ כבל פנה לשר התקשורת ואיים לעתור לבג"ץ כדי למנוע את סגירת חטיבת החדשות

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

המשנה לשעבר לנשיא בית המשפט העליון אליהו מצא מתח היום (ראשון) ביקורת על התנהלות היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפרשת תאגיד השידור. לדבריו, יש מקום לעתור לבג"ץ נגד המתווה שגיבשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון.

מצאצילום: אוליבייה פיטוסי

בראיון בגלי צה"ל אמר מצא כי "היועץ המשפטי לממשלה, שנועד למנוע את התערבות ראש הממשלה בתקשורת, נתן לזה לגיטימציה וגושפנקה". הוא הוסיף: "זה תמוה ומנוגד לערכי היסוד שלנו. יש מקום לעתור לבג"ץ. קשה לנבא את התוצאה, אך אני מאחל בהצלחה"‎. עוד אמר מצא בתוכנית: "זה מהלך שכל מטרתו לחלץ את ראש הממשלה מביקורת שלא מוצאת חן בעיניו - אולי אנחנו כבר ארדואן וטורקיה".

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) שלח אתמול מכתב לשר התקשורת צחי הנגבי, ובו דרש את התערבותו בעתיד התאגיד ואיים בעתירה לבג"ץ. לפי המכתב, "'מתווה נתניהו-כחלון' הוא בלתי חוקי, באשר יש בו הפרה של התחייבויות המדינה לבג"ץ בהליכים הקודמים". עוד נאמר במכתב כי "עקירת חטיבת החדשות מתוך תאגיד השידור והקמתו של תאגיד חדשות שכלל תפקידו יהיה לשדר שידורי חדשות ואקטואליה במסגרת ערוצי הרדיו, הטלוויזיה והדיגיטל של השידור הציבורי, לא תניב כל תועלת ציבורית, ואין בה ולו יתרון אחד".

בסוף השבוע פנה ארגון העיתונאים ליועמ"ש מנדלבליט וטען בין השאר כי מהלכי הממשלה בנוגע לתאגיד מהווים "פגיעה קשה ובלתי מידתית בחופש העיתונות וביסודותיה של הדמוקרטיה". מאות בני אדם הפגינו אתמול מול קרית הממשלה בתל אביב נגד סגירת חטיבת החדשות של התאגיד, שעליה סוכם בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר כחלון בשבוע שעבר.

מנדלבליט, דחה היום פניות שהתקבלו בלשכתו שלפיהן היה מקום למנוע את מעורבותו של נתניהו בעיסוק בתחום התקשורת ובין היתר בנושא התאגיד. הוא אמר בין היתר כי "עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ