מעל 15 אלף השתתפו במפגן כוח של ש"ס בירושלים, דרעי: "ציבור מנשקי המזוזות זה הציבור שלנו"

האירוע שהתקיים היום באצטדיון טדי נועד לכבד את מנהיגה הרוחני של המפלגה והשתתפו בו גם רבני ערים ויישובים. עיריית ירושלים השתתפה במימון האירוע בסך 900 אלף שקלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגן כוח של ש"ס באצטדיון טדי, היום

יותר מ-15 אלף בני אדם ורבני ערים ויישובים השתתפו היום (חמישי) באירוע המוני של מפלגת ש"ס באצטדיון טדי בירושלים. "ציבור מנשקי המזוזות, משתטחי הקברים — זה הציבור שלנו, עם האמונה התמימה והפשוטה", אמר יו"ר ש"ס אריה דרעי באירוע. "לא נאפשר למיעוט קטן, עם פרפורים אחרונים של תרבות אפוקליפטית, של חילוניות מוחלטת! נמסור את נפשנו ונעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי להגדיל תורה". בש"ס אומרים כי לאירוע הגיעו 21 אלף איש.

דרעי דיבר ב"הקבלת פני רבו", אירוע שנועד לכבד את מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב שלום כהן. רשמית, היה מדובר באירוע של עמותת "אל המעיין", ולא של ש"ס, ולכן עיריית ירושלים השתתפה במימון האירוע בסך 900 אלף שקלים, ולקחו בו חלק נושאי תפקידים רשמיים ובראשם הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף. זה היה מפגן כוח של ש"ס, שבו עשרות אוטובוסים מכל רחבי הארץ הסיעו לאצטדיון מעל 15 אלף נשים וגברים, שהתפזרו ומילאו את מרבית היציעים באצטדיון הירושלמי.

יו"ר ש"ס אריה דרעי באירוע באצטדיון טדי, היוםצילום: ליאור מזרחי

דרעי הכריז בנאומו על מבצע ארצי להגדלת מספר התלמידים ברשת החינוך של ש"ס "מעיין החינוך התורני — בני יוסף", שבמסגרתו פעילי ש"ס מתבקשים להעביר לקו טלפון מיוחד שמות של שכנים וחברים שניתן להעביר את ילדיהם לרשת החינוך של ש"ס וזאת כדי "להציל נפש". "תביאו לנו בעזרת ה' כתובות", אמר דרעי והוסיף כי "הרשת תקבל ילדים מגיל מעונות היום ועד בתי הספר שהם הכי טובים. לומדים את כל הלימודים ברמה הכי גבוהה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "תקציב התרבות בירושלים מגיע כדי למעלה ממאה מליון שקלים והוא מחולק ע"י העירייה כך שכל הקהלים מקבלים מענה תרבותי התואם את צרכיהם ודרך חייהם. צר לנו שיש החושבים שיש אזרחים מסוג נחות שאינם זכאים לצרוך אירועי תרבות שלא תואמים את העדפותיהם של המבקרים". עוד נמסר כי "האירוע הופק על ידי העירייה שהקפידה הקפדה יתרה על כך שלא יהיה כל סממן פוליטי מכל סוג שהוא באירוע - לא בתכנים, לא בשילוט ולא בנאומים. בניגוד לטענות, בית המשפט המחוזי קבע גם בשנה שעברה וגם בשנה זו כי אין מדובר באירוע פוליטי אלא 'באירוע דתי-תרבותי ששורשיו נטועים עמוק במסורת היהודית, אופיו המפורש והדומיננטי של האירוע לא נשא מאפיינים פוליטיים ולא הוכח שמדובר היה באירוע פוליטי'".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ