הבית היהודי מצטרפת למפלגות החרדיות: דורשת דיון דחוף על פתיחת מרכולים בשבת

ראשי המפלגה, שלא התבטאו עד כה בסוגיה, העבירו אמש מכתב לרה"מ ובו דרשו דיון של סיעות הקואליציה: "אין ביכולתנו ובכוונתנו להיות שותפים לפגיעה בכבודה של השבת"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרכול בתל אביב
חיים לוינסון

הבית היהודי דורשת מראש הממשלה דיון דחוף בעקבות החלטת בג"ץ להתיר מסחר בשבת בתל אביב. בהתבטאות ראשונה של המפלגה בסוגיה, העבירו ראשיה מכתב לנתניהו - בו הצטרפו לדרישת המפלגות החרדיות לדיון מיוחד של הקואליציה.

שר החינוך נפתלי בנט ושר החקלאות אורי אריאל העבירו אמש (רביעי) את המכתב, לאור הכרעת בג"ץ אתמול להותיר על כנו את חוק העזר העירוני בתל אביב. "אין ביכולתנו ובכוונתנו להיות שותפים לפגיעה בכבודה של השבת וברמיסתה כפי שעולה בפועל מהחלטת בית המשפט", כתבו.

עוד נמסר במכתב כי "משמעות החלטת בית המשפט הינה הפרה חמורה של הסטטוס-קוו, ותוצאתה הינה פרצה קשה בפרהסיה של השבת הציבורית במדינת ישראל". בבית היהודי הוסיפו כי המפלגה דורשת ישיבה דחופה, שבה יכריעו "כיצד להגן על הפרצה בחומות השבת במדינת ישראל. החלטה זו מתחייבת מתוך ההכרה בחשיבותה של השבת ומניעת פגיעה בגדריה וכחלק בלתי נפרד מההסכם הקואליציוני לו כולנו מחוייבים".

אתמול תקף שר הפנים אריה דרעי את פסיקת בג"ץ ואמר כי התכוון להודיע על פסילת חוק העזר. "החלטת בג"ץ מהווה פגיעה קשה בשבת קודש ובצביון העם היהודי", אמר השר והוסיף: "ההחלטה היא הפרה של הסטטוס־קוו, ואנו נפעל בכל האמצעים כדי להחזיר אותו". דרעי פנה אף הוא לנתניהו בבקשה לערוך ישיבה דחופה בסוגיה, וכן ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לדיון נוסף בבג"ץ, בהרכב שופטים מורחב.

חברי הכנסת של מפלגת הבית היהודי נמנעו מלהתייחס לנושא עד כה. דרעי, שהנושא נמצא תחת סמכות משרדו, נמנע מלהכריע אם לפסול או לאשר את חוק העזר העירוני, בדומה לשרי הפנים שקדמו לו, גלעד ארדן, סילבן שלום וגדעון סער, שגלגלו את האחריות זה לזה.

שר הביטחון אביגדור ליברמן ברך היום את החלטת בג"ץ בעמוד הפייסבוק שלו וכתב כי החוק "מאפשר מצד אחד לשמור על השבת כיום מנוחה, ומצד שני מעניק לאזרחים רבים מאוד אפשרות לבלות בשבת על פי רצונם ודרכם. לתל אביב יש אופי מסוים שהתפתח מאז קום המדינה, ואין שום סיבה שהמדינה תתערב ותפגע במרקם העירוני שהתגבש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ