מרגלית: ארדן חסר אחריות שמדליק את השטח; ארדן: מרגלית אינו שמאל שפוי

חבר הכנסת המתמודד על ראשות העבודה ביקר את השר לביטחון פנים בפגישה עם בכיר הפתח רג'וב, וזה הגיב: "הכל כשר אצלו במסגרת הקמפיין. מרגלית: ארדן הוא שר ההסלמה וההצתות הפקטיביות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ח"כ אראל מרגלית, שמתמודד על ראשות מפלגת העבודה, הצית היום (שישי) עימות בטוויטר עם השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בעקבות פגישה שקיים עם בכיר הפתח ג'יבריל רג'וב. ארדן אמר כי מרגלית אינו חלק מה"שמאל השפוי", בעוד חבר הכנסת מהעבודה כינה אותו "שר ההסלמה". 

מרגלית נפגש אתמול ברמאללה עם רג'וב ודן עמו בדרישת האסירים הפלסטינים לאפשר להם להשתמש בטלפון ציבורי בכלא. "ממשלת הימין מבשלת לנו אינתיפאדה בגלל טלפון ציבורי", אמר מרגלית בהודעה שפרסם אחרי הפגישה, ומתח ביקורת על ראש הממשלה ועל השר לביטחון הפנים: "נתניהו וארדן מתעלמים מהמלצות שב"ס ומדליקים את השטח על שטות כמו התקנת טלפון ציבורי לאסירים. אלה לא מנהיגים. אלה פירומנים חסרי אחריות".

בעקבות פרסום התבטאות מרגלית צייץ ארדן "אראל (קיבינימט) מרגלית נפגש עם מי שפועל להחרמתנו (רג׳וב) ויחד איתו תוקף את רה"מ ואותי ותומך במחבלים שרצחו מאות ישראלים. גאה להיות שמאלני? ‏אני מכיר שמאל ישראלי שפוי. אראל מרגלית כנראה אינו כזה. הכל כשר אצלו במסגרת הקמפיין. גם הזדהות עם מחבלים רוצחים אל מול ממשלת ישראל". מיד לאחר מכן צייץ שוב: "‏לטובת כל מי שלא הבין (או לא רצה להבין) את הציוץ: הדגש הוא על תמיכתו בעמדת המחבלים הרוצחים. בצוותא חדא עם עוד תומך טרור שפועל גם להחרמתנו".

גם מרגלית מיהר להגיב וכתב: "אני מציע לשר ההסלמה וההצתות הפיקטיביות גלעד ארדן, לא להפריע למי שמנסה למצוא פתרונות לבעיות שהוא יוצר. ושלא ינסה להאשים אותי בשמאלנות, אני מודה וגאה בכך".

בפגישה אתמול רג'וב אמר למרגלית כי שביתת האסירים הפלסטינים עלולה להביא להסלמה. "אני מקווה שיעזרו לנו להרגיע את השטח ואת התסיסה ברחוב לפני שיהיה מאוחר מדי", הוסיף.עוד אמר רג'וב למרגלית כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואנשיו הבטיחו לפלסטינים "דיל אולטימטיבי" והדגישו כי רואים בהם שותף אסטרטגי לקידום הסדר מול ישראל. לדבריו, רוב הפלסטינים מאמינים כי פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד. "אנחנו מאמינים שהנשיא טראמפ יכול ויש לו את הרצון לפתור את הסכסוך", אמר רג'וב. 

מרגלית הציג בפני רג'וב ואנשיו פרויקט כלכלי להקמת שלושה אזורי תעשייה משותפים לישראל ולרשות הפלסטינית, והדגיש כי יש לבנות מחדש את האמון בין שני העמים. "נתניהו דאג להרוס את האמון שהיה פעם, ואנחנו נשקם חזרה", הוא אמר. "הציבור הישראלי חייב להבין כי אין דבר כזה הסדר אזורי ללא הסכם פוליטי ומדיני בין ישראל והפלסטינים. זוהי הליבה, ואי אפשר להתעלם מזה". עוד הדגיש כי "הסדר עם הפלסטינים הוא אינטרס אסטרטגי למדינת ישראל. הגיע הזמן להפסיק לפחד ולדבר על שלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ